مدیرکل زندان های همدان: اقدامات ویژه وگسترده ای در خصوص مبارزه با اپیدمی و شیوع ویروس کرونا در زندان های استان انجام شده است

پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان از اقدامات ویژه وگسترده در خصوص مبارزه با اپیدمی و شیوع ویروس کرونا در زندان های استان  خبرداد و گفت: قبل از اعلام رسمی خبر شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و استان ، این اداره کل اقدامات پیشگیرانه خود را در راستای حفظ سلامت کارکنان و مددجویان برنامه ریزی ،ساماندهی و اجرا نموده است  و جهت صیانت از خانواده های زندانیان به صورت منظم و طبق برنامه های گذشته اقدام به اعطای ملاقات خانواده ها با زندانیان نموده است و ملاقات ها استمرار دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان اقدامات دستگاه مربوطه را تشریح وافزود: با تشکیل اکیپ شخصاً از زندان های تابعه استان سرکشی و ضمن تشکیل جلسات درمحل، نیازها احصاء و دستور مقتضی صادروحساسیت لازم نسبت به حفظ سلامت کارکنان و مددجویان در مراکز زیر مجموعه ایجاد شد .

وی ادامه داد :با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در بهداشت و درمان زندان های تابعه کلاس های آموزشی برای کارکنان و مددجویان برگزار و آموزش های پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از شیوع و اپیدمی بیماری ارائه شد .

مدیرکل زندان های همدان ادامه داد : در تمامی زندان های استان یک بند یا اتاق برای جداسازی و ایزوله کردن مددجویان دارای علامت در نظر گرفته شده است که مددجویان به طور مرتب در طول شبانه روز مورد  پایش قرار می گیرند .

وی ضدعفونی اماکن، طراحی و توزیع بروشور، نصب بنر و پوسترهای آموزشی در سطح زندان های استان  رااز جمله اقدامات عنوان و تاکید کرد آموزش های مذکور از طریق سیمای زندان استمرار دارد .

مدیرکل زندان های همدان در ادامه توزیع دستکش یکبار مصرف و ماسک در بین کلیه مراجعه کنندگان در مبادی ورودی به واحدهای ستادی و زندان های تابعه ، نصب بیش از ۴۰دستگاه هواکش استاندارد برای تهویه هوای محل اسکان مددجویان ، تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و شوینده ،تدوین برنامه غذایی ویژه طبق نظر کارشناس تغذیه برای کارکنان و مددجویان از دیگر اقدامات در خصوص مبارزه با اپیدمی و شیوع ویروس کرونا در زندان های استان  عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت های بی دریغ و رهنمودهای  رئیس سازمان زندان های کشور مبنی بر تشکیل جلسات متعدد و پیگیری های مستمر ایشان در طول مدت اخیر و تاکید بر حفظ سلامت کارکنان ،سربازان وظیفه و مددجویان قدردانی کرد .

پژمان پروین ضمن تقدیر و تشکر از رئیس کل دادگستری و مراجع قضایی استان از اعطای مرخصی به مدت ۱۵ الی ۲۰روز به بیش از ۱۱۰۰نفر از مددجویان دارای صلاحیت ، اخلاق و رفتار مناسب و تامین لازم  خبرداد و گفت : درراستای اعطای مرخصی به مددجویان، استان همدان در کشور پیشتاز می باشد .

مدیرکل زندان های همدان یادآورشد: تعامل گسترده  و خوبی بین اداره کل با دانشگاه علوم پزشکی و معاونت های زیر مجموعه این دانشگاه وجود دارد و طی نشست های مختلف از توان و ظرفیت های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در راستای اقدامات پیشگیرانه بهره گرفته شده است .

وی در پایان با تاکید بر اینکه در زندان های استان هیچ گونه علائم و نشانه ای از وجود ویروس کرونا مشاهده نشده است اظهارکرد:کلیه زندانیان درمبادی ورودی توسط پزشکان و کادر بهداشتی، درمانی مورد غربالگری و کنترل علائم قرار می گیرند و مددجویان ضمن اسکان در بخش جداگانه ای با نام  مراقبت و سلامت به مدت دو هفته وضعیت جسمانی آنان مورد معاینه و پایش قرار گرفته و پس از اطمینان از سلامتشان به جمع سایر زندانیان منتقل می گردند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*