نشست تخصصی روسا و مسئولان اجرای احکام و آمار و فن آوری اطلاعات با حضور مدیرکل زندان های همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان نشست تخصصی روسا و مسئولان اجرای احکام و آمار و فن آوری اطلاعات با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان  و روسا و مسئوولان اجرای احکام و آمار و فن آوری اطلاعات در سالن کنفرانس اداره کل زندان های همدان  برگزار شد .

در ابتدای نشست هر کدام از روسا و مسئولان اجرای احکام و آمار و فن آوری اطلاعات مشکلات حوزه کاری خود را در حضور مدیرکل  مطرح  کردند.

در این نشست  مدیرکل زندان های همدان ، بر نقش مهم مسئولان آمار و فن آوری اطلاعات در ثبت دقیق اطلاعات زندانیان تأکید کرد و گفت: آشنایی کامل با برنامه پانیذ و دقت در ثبت اطلاعات به صورت دقیق انجام گیرد.

وی یکی از برنامه های اساسی سازمان را کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد و گفت: لازمه اصلاح و تربیت زندانیان، کاهش آمار جمعیت کیفری زندان ها است و مسئوولان اجرای احکام باید از تمام ظرفیت های قانونی در راستای کاهش جمعیت کیفری استفاده نمایند.

پروین اجرای دقیق دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری را مورد تأکید قرار داد و افزود: مسئوولان این حوزه بحث کاهش جمعیت کیفری را باید سرلوحه امور کاری خود قرار دهند و نسبت به تشکیل کمیته کاهش جمعیت کیفری و برگزاری منظم جلسات شورای طبقه بندی، در زندان ها اقدام و مصوبات آن را پیگیری کنند.

ساماندهی نیروی انسانی ،آموزش همکاران در حوزه اجرای احکام و آمار و فن آوری اطلاعات ،پیگیری پرونده قضایی ،بازدید مسئولان دفاتر اجرای احکام ازداخل بندهای زندان ،تشکیل اکیپ تخلیه روانی ،حضور قضات در زندان ها ،اجرای دقیق دستور العمل های سازمانی،تطبیق دقیق آمار و اطلاعات   وبرگزاری جلسات شورای طبقه بندی از دیگر مواردی بود که مدیرکل زندان های همدان تاکید کرد .

مدیرکل زندان های همدان خطاب به مسئوولان اجرای احکام زندان ها گفت : همت ویژه ای برای  تعامل با مراجع قضایی داشته باشید  ودر حل مشکلات  قضایی زندانیان تلاش نمائید .

در پایان مدیرکل زندانهای استان در خصوص مسائل و مشکلات مطروحه از سوی روسا و مسئوولان حاضر در جلسه ،رهنمودهای لازم و ارهکارهای عملی را ارائه کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*