برگزاری شورای عالی قرآن در زندان ملایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های  همدان ،اولین جلسه شورای عالی قرآن با هدف تدوین سیاست‌‌ها، راهبردها و شاخص‌های ارزیابی و نظارت بر برنامه‌های قرآنی و نهادینه‌سازی علوم و معارف دینی در زندان ملایر با حضور کلیه اعضای شورای قرآن  در زندان ملایر برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد بیات رئیس شورای عالی  قرآن، انس و الفت و انس با معارف قرآن کریم را بسیار سازنده عنوان کرد و گفت : آسیب‌های اخلاقی‌، اجتماعی موجود در جامعه بشری به واسطه دوری از قرآن و معارف قرآنی است.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های خانواده‌های موفق انس باقرآن وعمل به آموزهای قرآن است و این امر در زندان ملایر نیز بحمدا… و با جدیت از طریق مبادی و متولیان امر  انجام و صورت می پذیرد که موید این امر کلاس های مستمر و موفقیتهای مددجویان در بخش های روخوانی ، روانخوانی ، قرائت و حفظ می باشد.

در ادامه دبیر شورای عالی قرآن گزارشی از عملکرد قرآنی زندان ارائه کرد و گفت: برگزاری منظم محافل قرآنی در هر ماه به میزبانی یک بند باعث آشنایی و گرایش بیشتر مددجویان از تمام بندها به قرآن کریم شده و اداره فرهنگی براساس رسالت سازمانی خود پیگیر نهادینه‌سازی انس و معرفت قرآن برای تمام مددجویان است و تقویت بنیه اعتقادی زندانیان از طریق روش های کارآمد می تواند نقش بسزایی در اصلاح و تربیت مددجویان داشته باشد.

در پایان   محمد بیات ضمن تقدیر از حضور و حمایت همه جانبه اعضای شورای عالی  قرآن  در جلسه نورانی و مزین به نام قرآن ضمن ابلاغ احکام اعضاء   خاطرنشان کرد : در فعالیت های فرهنگی , قرآن محوری با تأکید بر آموزش مفاهیم قرآنی فرآیند اصلاح و تربیت را جانی دوباره خواهد بخشید که امید است همواره سرلوحه زندگی اجتماعی و تربیتی در تمامی شئونات باشد .                                            

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*