مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان نهاوند از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ویژه خانواده زندانیان خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، دوره آموزشی پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ویژه خانواده زندانیان  ( همسر و فرزندان) با حضور حجت الاسلام و المسلمین مغیثی نیا امام جمعه شهرستان نهاوند  ، طرهانی رئیس  دادگستري ، جلالوند معاون فرماندار،جمعی از مسئولان ستادی اداره کل و زندان نهاوند در سالن اجتماعات كانون شهيد باهنر شهرستان نهاوند برگزار شد.

 

در ادامه ميثم صالحي مدير عامل انجمن حمايت زندانيان نهاوند ضمن تقدير و تشكر از مدعوين حاضر در جلسه و مسئولین استانی و شهرستانی  گزارش مختصري از عملكرد انجمن حمايت زندانيان نهاوند در ۷ ماهه نخست سال جاری را ارائه کرد .

وی گفت :   انجمن حمايت زندانيان يك نهاد خيريه و غيردولتي بوده كه جامعه هدف آن خدمت به خانواده هاي زندانيان مي باشد و یکی از رسالتهای انجمن در راستای اساسنامه برگزاری دوره های آموزشی برای خانواده های زندانیان می باشد .

مدير عامل انجمن حمایت زندانیان نهاوند  افزود :  تعداد خانواده هاي تحت پوشش انجمن نهاوند   ۲۲۹ خانواده بصورت موردي ، موقت و دائمي مي باشد. وی ادامه داد :ميزان خدمات صورت گرفته به اين خانواده ها و زندانیان و زندان بالغ بر ۱/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ريال بوده كه شامل مستمري ، كارت هديه ، هزينه هاي آموزش و تحصيل فرزندان ، بهداشت و درمان ، سبدکالا ، كيف و كفش و البسه ، جهيزيه ، قبوض خدماتي ، لوازم منزل ، وام قرض الحسنه و خود اشتغالی وآزادی زندانیان و… مي باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مغیثی نیا امام جمعه   نهاوند اظهار کرد: آموزه های دینی مهارت زندگی است ،هرکس دین را خوب بفهمد از آفت ها در امان است و هرکس دین را نفهمد و به آن عمل نکند هم در دنیا و درآخرت ضرر می کند.

 

در ادامه  ، دوره آموزشی پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ویژه برای ۲۱۴نفر از خانواده زندانیان ( همسر و فرزندان)برگزار شد .

  گفتنی است در پایان دوره آموزشی  به همسران و فرزندان مددجويان حاضر در دوره يك بسته مواد غذایی  و کارت هدیه اهدا ءشد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*