رییس جدید سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی: اصلاح و حرفه‌آموزی دو رویکرد تحولی سازمان زندان‌ها است

محمدمهدی حاج محمدی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه و غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه برگزار شد، افزود:همه پرسنل باید نقش خود را در این دو محور براساس برنامه های تحولی که در کارگروه‌های پژوهشی تهیه و بعد از تصویب از سوی رئیس قوه قضاییه به سازمان زندانها ابلاغ خواهد شد، ایفا کنند.

رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد:ما مکلف به ایجاد تحول در حوزه های پیش رو هستیم و این تحول، حرکت به سوی آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری است.
حاج محمدی اظهار داشت: زندان و آسیب های وارده نتیجه عملکرد اجزای مختلف جامعه است و رفع این چالش ها نیازمند همت و مشارکت جمعی اجزای حاکمیتی است. پرداختن به این اقیانوس پرتلاطم مستلزم یک نگاه و اقدام جهادی است که دولت و مجلس باید در کنار قوه قضاییه بیش از پیش به مسئولیت خود عمل کنند.
معاون سابق رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: هرگونه هم افزایی و مشارکت صدقه جاریه ای است که خیر آن به جامعه و انقلاب می رسد و از همه به ویژه گروههای جهادی فرهنگی دعوت می کنم.
حاج محمدی گفت: دستیابی به هرگونه تحول نیازمند نیروی انسانی کارآمد و تلاشگر است و در زندانبانی که علم پیشرفته با ظرایف پیچیده است و سختی کار این قشر شریف را کسی نمی بیند.
وی ادامه داد: زندانبان باید مددکار مشفق، نگهبانی هوشیار ، معلمی دلسوز و طبیب توانمند باشد و از امروز خود را زندانبان می دانم و از این کسوت به خود می بالم و پیگیر دغدغه ها هستم.
حاج محمدی اظهارداشت: رویکرد اصلاحی و مهرورزانه هرگز به معنای چشم پوشی نیست اما نباید از هر اقدام و عاملی که باعث دوری از شرح وظایف ما شود به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*