مدیرکل زندان های همدان: در سال ٩٨ با برنامه ريزي و بسيج كليه امكانات و منابع، اقدامات موثری در زندان هاي استان صورت پذيرفته است

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در آخرین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل زندان های همدان گفت:در سال جاری  با برنامه ريزي و بسيج كليه امكانات و منابع، اقدامات  موثری در زندان هاي استان صورت پذيرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، آخرین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل زندان های همدان در واپسين روزهاي سال با حضور پژمان پروین مدیر کل، مسئولان ستادی اداره کل و روسای زندان های تابعه استان در سالن اجتماعات اداره کل  برگزار شد.

در این جلسه پژمان پروين ضمن تشكر از مسئولان حاضر و كليه كاركنان زندان هاي استان به جهت يك سال تلاش بى وقفه و شبانه روزي، به ویژه در طول دو هفته اخیر که با زحمات شبانه روزی شرایط نگهداری زندانیان و ادامه خدمت کارکنان را فراهم نمودند، به تشریح برنامه ها اقدامات زندان های استان در طول سال و همچنین برنامه های سال ۹۹ پرداخت.

وی همدلي ایجاد شده در بین همكاران را مورد خطاب قرار داد و گفت: امروز زندان کارجهادی می­خواهد، جهاد برای آماده كردن زير ساخت ها و اجراى برنامه هاى اصلاح و تربيت که از اهداف سازمان می­باشد.

وی با اشاره به رهنمودهاي معماركبير انقلاب در مورد شیوه رفتار با زندانیان اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) فرمودند: «ما باید با زندانیان رفتار انسانی و اسلامی داشته باشیم.»

وی خاطر نشان کرد :زندانیان از رفتار ما الگو پذیری می کنند بنابراین بايستي الگوی مناسبی برای زندانیان باشیم و به عنوان یک مربی اصلاح و تربیت رفتارمان بر اساس موازین مثبته باشد تا بتوان تاثیر گذاری موثر داشته باشیم و شما این امر را محقق کردید و جاى تشکر دارد.

وی با تأکید بر بكارگيرى شيوه هاى مديريتى كارساز عنوان كرد، اعتقاد به کار سیستمی، خرد جمعی و استفاده از تجارب و تعهد و دانایی می تواند بسیاری از مشکلات و موانع کار را برطرف نماید.

 

وی با برشمردن سختي هاى كار زندانبانى خاطر نشان کرد: کارکنان زندان وظیفه خطیر اصلاح و تربیت زندانیان را بر عهده دارند و براى انجام اين وظيفه مهم نيازمند خرد جمعی و همت عالی است که می تواند مارا در دست یابی به اهداف یاری رساند.

مدیرکل زندان های همدان افزود:  اولویت كارى ما حفظ امنیت و حفاظت فیزیکی زندان ها و تامین سلامت جسم و روان زندانیان و کلیه همکاران در زندان هاست.

مدیر کل  زندان های همدان   در سخنان خود مواردی را به صورت تاکیدی به اعضای شورای اداری بیان و اظهار داشت: لازم است روسای زندان ها و مسئولین ستادی به تامین سلامت جسم و روان افراد توجه ویژه داشته و دستورالعمل های مرتبط با این موضوع را نکته به نکته اجرا نمایند.

پژمان پروین در ادامه بر پر کردن اوقات فراغت مددجویان و پایش سلامت و غربالگری آنان، رسیدگی به مشکلات خانواده های زندانیان و همت جمعی در کلیه حوزه ها و بخش های مختلف زندان ها تاکید کرد.

وی خطاب به روسای زندانها بیان داشت: که کارکنان مددکاری و اجرای احکام مکلف هستند که زندانیان بلا تکلیف، دارای پرونده خاص و جرائم غیر عمد را شناسایی و نسبت به تعيين تكليف آنان اقدام نمايند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمينه تجهيز سيستم هاى مدار بسته خاطر نشان کرد: از دوربین های مدار بسته حداکثر استفاده برای نظارت و کنترل صورت پذيرد.

مدیرکل زندان های همدان وظایف واحد بهداشت و درمان و فرهنگی و تربیتی در مجموعه را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: برنامه های کاربردی این حوزه ها در آرامش زندان و زندانيان ضرورى است، بنابراین برنامه های قرآنی و مشاوره ای برای تمامی اندرزگاهها صورت پذیرد و اختصاص به یک یا دو اندرزگاه نباشد.

در ادامه جلسه، ارائه آموزش های لایه به لایه به کارکنان زیر مجموعه و ایجاد حساسیت در آنان حتی برای موارد کوچک و جزئی، برگزاری كلاس هاي آموزشی و استفاده حداکثری از سیمای زندان برای اطلاع رسانی امور بهداشتى در این برهه از زمان، برای زندانیان، طبقه بندی زندانیان، نظارت بر ورود مواد غذایی به فروشگاههای زندان، ایجاد اوقات شاد در تعطیلات نوروزی برای زندانیان، شناسایی ظرفیت خیرین و جذب هدایا و کمک های آنان و… از دیگر موارد مطرح شده در شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان بود که از سوی مدیر کل زندان های همدان  مورد تاکید قرار گرفت.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*