تفقد از خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان با حضور مدیر کل زندان های همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان همدان به همراه مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و رئیس اداره خدمات اجتماعی با حضور در منزل سه خانواده تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان از آنان تفقد و دلجویی و از نزدیک به مشکلات و درخواست آنان رسیدگی شد.

در این دیدار مدیر کل زندان های همدان ضمن تاکید بر حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات موثر و مستمر به خانواده های مددجویان اظهار کرد : باید تلاش شود تا کمک به خانواده های نیازمند و آبرومند زندانیان در جامعه به یک ارزش تبدیل شودو دراین راستا وظیفه انجمن های حمایت و مرکز خدمات اجتماعی مبنی برفرهنگ سازی و ترویج این امر حائز اهمیت است .


مدیرکل زندان های همدان ضمن سرکشی، از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست های آنان قرار گرفته و ضمن اعطای کمک هایی در قالب سبد کالا،سبد فرهنگی و اهداء کارت هدیه ، برای رفع مشکلات آنان دستور لازم را صادر کرد.
وی هدف از این دیدارها را بررسی مشکلات و ارائه خدمات مناسب به خانواده های نیازمند زندانی بیان و یاد آور شد : اطلاع از مشکلات خانواده زندانیان برای رسیدگی و پیگیری آن، برای پیشگیری از آسیب ها یک ضرورت است .
پژمان پروین یکی از اقدامات مهم انجمن حمایت از زندانیان را شناسایی خانواده مددجویان نیازمند و حمایت و پشتیبانی معنوی و معیشتی از خانواده آنان دانسته و بیان کرد که این به نوعی از آسیب های اجتماعی و از گسست کانون خانواده مددجویان پیشگیری می کند.


وی همچنین رسیدگی به تحصیل فرزندان مددجویان نیز تاکید کرد و افزود : نباید هیچ فرزند مددجویی از تحصیل باز بماند و در این خصوص لازم است تدابیر مناسب توسط انجمن های حمایت اندیشیده شود و موانع ادامه تحصیل فرزندان زندانیان رفع گردد و ترتیبی اتخاذ گردد تا اگردانش آموز ترک تحصیل کرده ای وجود دارد بلافاصله شناسایی وبه محل کلاس درس خود بازگردانده شود .
در این دیدارها خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان مسائل و مشکلات خود را مطرح و مدیر کل زندان های همدان نیز رهنمودهای لازم را برای رفع آن ها ارائه کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*