مدیرکل زندان های همدان توجه به مدیریت منابع انسانی ،حمایت ،نظارت و مراقبت از پرسنل را مورد تاکید قرارداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، جلسه شورای اداری و برنامه ریزی با حضور پژمان پروین  مدیر کل ،مسئولان ستادی اداره کل و روسای زندان های تابعه استان در سالن کنفرانس اداره کل  برگزار شد.

مدیر کل زندان های همدان در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل ضمن برشمردن اهداف و اولویت های سازمانی ،برکار جهادی در زندان ها تاکید و عنوان کرد : که باید دانش و عمل با تکیه بر آموزه ها و مولف های قرآنی و دینی در فعالیت های زندانبانان به کار گرفته شود ،با به کارگیری عالمانه ی اصول زندانبانی اسلامی می توان بخش عمده ای از فعالیت های مرتبط با احیاء و بازسازی شخصیت زندانیان را تحقق بخشید .

وی افزود :کسب هوشمندی موجب ارتقاء سطح هوشیاری زندان ها خواهد شد ،این مهم به دست نخواهد آمد مگر با کسب دانش و بینش زندانبانی اسلامی.

وی با اشاره به زندانبانی اسلامی گفت : از مولفه های اساسی زندانبانی بر محور دین اسلام ،رسیدگی به امور زندانیان در تمامی ابعاد اعم از سلامت جسم و روان ،تغذیه و بهداشت ،امنیت و تربیت ،آماده سازی برای بازگشتی سعادتمندانه به آغوش جامعه و خانواده است ،این ها تنها قسمتی از مولفه ای زندانبانی اسلامی است که باید در کلیه فعالیت های خود آن ها را لحاظ نمائیم .

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد : در همین راستا است که رئیس کل محترم دادگستری طرح حب المتین را در قالب دستور العمل به مجموعه ابلاغ نمودند تا با تشکیل هسته های معتذرین ومصلحین در چهار چوب ” تالیف قلوب “و با استفاده از ظرفیت های آسمانی و الهی آیات و قصص قرآنی بتوانیم بخشی از اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در حوزه اصلاح و تربیت زندانیان محقق نمائیم .

پژمان پروین یاد آور شد : همه ما با جمله ی امام راحل (حضرت امام خمینی )آشنا هستم که فرمودند: زندان ها باید به دانشگاه تبدیل شوند و اکنون تمام برنامه های تدوینی و بخش نامه های ابلاغی از جانب مسئولان معزز قضایی و ریاست محترم سازمان در جهت تحقق این جمله ی عمیق و مدبرانه است که زندان ها به دانشگاههای بازپروری و توانبخشی تبدیل شوند .

وی توجه به طبقه بندی زندانیان ،داشتن خلاقیت برای اداره امور و ساماندهی منابع مالی ،انسانی  را مورد تاکید قرار داد و گفت :مجموعه های در اختیار هریک به نوبه ی خود می تواند قدمی به سمت تحقق اهداف مقدس نظام برای اصلاح مجرمین بردارند.

وی ادامه داد : حمایت ،نظارت و مراقبت از اصولی هستند که می تواند در شکل بخشیدن به فعالیت ها و حتی شخصیت زندانبانان به عنوان سربازان جبهه اصلاح و تربیت موثر واقع شوند .

مدیر کل زندان های همدان  خاطر نشان کرد : لذا توصیه می کنم به عنوان مسئولان ستادی و روسای مجموعه های مراکز اقدامات تامینی و تربیتی ضمن حمایت  معنوی ،عاطفی و شخصیتی از پرسنل خدوم و فداکار زندان ها ،حفاظت ها و مراقبت های لازم را نیز در چهار چوب مقررات و قوانین از فعالیت ها و کارکردها بعمل آوریم تا به امید خدا ،موجبات ارتقاء شان و منزلت سلامت حرفه ای و شغلی همکاران را فراهم نمائیم .

وی در ادامه ی جلسه ضمن بررسی مصوبات شورای اداری و استماع سخنان روسای زندان ها و مسئولان ستادی و به منظور رفع موانع و مشکلات ضمن هم اندیشی و تبادل نظر تمهیدات  اندیشیده و در قالب مصوبه تصویب و مقرر گردید روسای زندان ها و مسئولان ستادی برای تحقق مصوبات، پیگیری های لازم را مبذول و گزارش مکتوب ،مستند و مصور را به اداره کل ارسال نمایند .

وی توصیه هایی نیز به منظور ایجاد نشاط و افزایش هم دلی و هم حسی بین کلیه ی افراد اعم از کارکنان ،زندانیان و به خصوص  سربازان وظیفه جهت شب یلدا به روسای زندان ها نمود تا فراخوی بضاعت، تمهیداتی به منظور تهیه میوه و آجیل وبرنامه غذایی مناسب اندیشیده شود .

 

 

در ادامه جلسه ،  اعلام آمادگی زندان ملایر  برای  برگزاری دوره های کارکنان زندان های ملایر ، نهاوند و تویسرکان،برگزاری نشست های مستمر روسای زندان ها با واحدهای زیر مجموعه ،شناساسایی کمبودها، نواقص در زندان های تابعه وبرنامه ریزی برای رفع آنها، مصون سازی کارکنان در برابر آسیب ها  ،اجرای برنامه های پیشگیرانه با برگزاری کلاس های اخلاق با دعوت از اساتید، استفاده بهینه از توان و ظرفیت همیاران و رابطان بندها وحضور مستمر اکیپ تخلیه روانی  در داخل بندها  ،  از دیگر موارد مطرح شده در شورای اداری وبرنامه ریزی زندان های استان بود که از سوی مدیر کل زندان های همدان  مورد تاکید قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*