مدیرکل زندان های همدان تاکید کرد: برنامه‌ریزی منسجم برای ارتقاء سطح بهداشت و درمان در زندان های استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، نشست تخصصی پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان با پرسنل بهداشت و درمان با هدف ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی زندان های استان  در سالن اجتماعات  اداره کل برگزار شد .

در این نشست تخصصی مدیر کل زندان های همدان ضمن قدردانی از تلاش های پرسنل بهداشت و درمان زندان های استان خطاب به آن ها گفت : انجام وظیفه در حوزه بهداشت و درمان کاری سخت و درعین حال ارزشمند است زیرا با سلامت و جان انسان ها سر و کار دارد و لذا ارزیابی مشکلات و آسیب های مرتبط با حیطه فعالیت کارکنان امری ضروری است ومی بایست با ارائه برنامه های آموزشی آنان را از خطر ابتلا به انواع بیماری های روحی و جسمی مصون نگه داریم.

وی با اشاره به سختی کارطبابت بویژه در محیط زندان ها  ادامه داد : شما به انسان ها خدمات ارائه می دهید و در واقع همین است که ارزش آن را بالا می برد .

وی با بیان اهمیت سلامتی جسمی و روحی ادامه داد : ارتقاء بهداشت روانی مددجویان در محیط زندان نیز باید همواره مورد توجه جدی قرار گیرد، لذا توجه ویژه به بهداشت و سلامت روانی مددجویان از ضروریات واولویت های سازمانی است .

وی همچنین خواستار پیگیری های لازم  برای  بهبود و برنامه‌ریزی منسجم برای  ارتقاء سطح بهداشت و درمان در زندان های استان همدان شد و افزود :سرمایه‌گذاری در اجرای برنامه‌های بهداشتی زندان‌ها نتایج بسیار با ارزشی را در پی خواهد داشت که علاوه بر جبران هزینه‌های مربوطه و پیشگیری از بیماری‌ها، به سلامت جسمی‌و روحی کارکنان و مددجویان کمک می‌کند.

پژمان پروین اظهار کرد: تحقق اهداف و برنامه های بهداشتی درمانی در زندان ها همکاری تمامی  کارکنان  را می طلبد تا با استفاده از توانمندی‌ها ومشارکت بیشتر و در قالب یک برنامه منسجم  بتوانیم در مسیر تحقق سلامت مددجویان گام برداریم.

در ادامه ضرورت انجام بیمار یابی صحیح  زندانیان ،عدم دخالت سایرکارکنان در حیطه تخصصی بهداشت و درمان ،به کاربردن دقت لازم در اعزام زندانیان به بیمارستان ها ،انجام سم پاشی  به موقع در زندان ها ، برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی برای پزشکان و پیزا پزشکان با همکاری پزشکی قانونی استان ،جذب پزشکان متخصص  ،اولویت بندی خرید تجهیزات پزشکی برای زندان های استان ،برگزاری جلسات مداوم  روسای زندان ها با پرسنل بهداشت و درمان  از دیگر مواردی بود که در این نشست مدیر کل زندان های همدان مورد تاکید قرارداد .

در ادامه  پرسنل بهداشت و درمان زندان های استان همدان  به ایراد نقطه نظرها  و سوالات خود پرداخته و رهنمودهای لازم از سوی مدیر کل زندان های همدان به آن ها ارائه شد

گفتنی است  در پایان احدی از پرسنل بازنشسته بهداشت و درمان و احدی از پرسنل ساعی در واحد بهداشت و درمان با اهدای لوح و هدیه  از سوی مدیر کل زندان های همدان قدردانی شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*