مدیر کل زندان های همدان تاکید کرد: پرسنل یگان حفاظت و مراقب در اوج صلابت و اقتدار گام بردارند

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در  دوره آموزشی تخصصی پرسنل یگان حفاظت و  مراقبان  زندان های استان همدان گفت : پرسنل یگان حفاظت  و مراقب  در اوج  صلابت و اقتدار گام بردارند و رسالت سنگینی بر عهده آن ها می باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، دوره آموزشی  دو روزه تخصصی پرسنل یگان حفاظت و  مراقبان  زندان های استان همدان با حضورپژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ، جمعی از مسئولان ستادی اداره کل و  پرسنل یگان حفاظت و مراقب   در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد ومیهمان ویژه  روز دوم این دوره آموزشی سردار ایزدخواه وهیات همراه ایشان بودند .

دراین  دوره آموزشی مدیرکل زندان های همدان خطاب به پرسنل یگان حفاظت و مراقب  گفت :شما  به عنوان نیروهای صف در زندان ها هستید  وبخشی از امنیت زندان ها مرهون تلاش شبانه روزی شما عزیزان می باشد ،بنابراین قدردان زحمات شما هستیم  و رسالتی که  شما بر عهده دارید بسیار سنگین است واز جایگاه و ارزش بسیار والایی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد :زندان محیطی آسیب زا است که آسیب آن هم متوجه زندانی و خانواده آن ها و هم متوجه کارکنان زندان‌ها به ویژه یگان حفاظت و مراقبان  می‌شود که باید آسیب‌های احتمالی را  با آگاه سازی وبا اجرای برنامه‌های آموزشی به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به موضوع فوق هدف از برگزاری این همایش دو روزه را بالابردن سطح آگاهی  و انگیزشی کارکنان عنوان کرد و گفت : نقش شما در ایجاد امنیت  نقشی مهم و کلیدی است و کار در محیط زندان ، شغلي است كه نياز به مسووليت پذيري و تعهد بالايي دارد و تیزبینی ،تیز هوشی و گوش به زنگ بودن از خصوصیات بارز ماموران زندان باید باشد .

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در  دوره آموزشی تخصصی پرسنل یگان حفاظت و  مراقبان  زندان های استان همدان گفت : پرسنل یگان حفاظت  و مراقب  در اوج  صلابت و اقتدار گام بردارند و رسالت سنگینی بر عهده آن ها می باشد .

 

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد:کسانی در کار خود موفق هستند که قبل از همه چیز به خودشناسی و خودباوری برسند و سپس اعتماد به نفس وعزت نفس  داشته باشیم، آنگاه نسبت به زندگی  احساس مثبتی  داشته  و قادریم با  مشکلاتی که در حین کار با آن مواجه می شویم بهتر  دست و پنجه نرم کنیم.

وی داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس  را درکاهش استرس و فشارهای روحی روانی کارکنان  شاغل در زندان را مهم عنوان کرد و آن را عاملی  برای  موفقیت و تصمیم گیری بهتر و مناسبتر خواند.

 

مدیرکل زندان های همدان در ادامه  به مدیریت بحران در زندان ها  اشاره کرد  و گفت : عملکرد برنامه ریزی شده و مناسب  کارکنان در مواقع  حساس و بحرانی، بسیار حائز اهمیت است وتاکید کرد ارائه آموزش های کافی و داشتن تمهیدات لازم  کارکنان  برای  پيشگيري از بروز حوادث امري ضروري در زندانباني مي باشد.

مدیرکل زندان های همدان افزود : کارکنان در زندان ها تلاش  نمایند بحران‌های عمومی زندان را تجزیه و تحلیل و درمقابل آنها با اتخاذ روش های درست اقدامات پیشگیرانه ای را به مرحله اجرا درآورند.

وی خاطرنشان کرد :امروزه یگان حفاظت، نقش بی‌بدیلی در ایجاد امنیت و آرامش پایدار  در زندان ها ایفا می‌کند و مهمترین مأموریت آن ایجاد نظم، امنیت، اقتدار و حفاظت از مجموعه و پاکسازی  اندرزگاهها از وجود هرگونه اشیاء ممنوعه  و زمینه سازی و فراهم نمودن آن به محیطی سالم برای توسعه فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی است.

 

پژمان پروین با بیان اینکه  برخورد با زندانیان در عین حفظ شأن  و حقوق شهروندی آنان  ، می بایست قاطع و قانونی صورت گیرد افزود : این نوع برخورد باعث می شود فرد زندانی ضمن اعتماد به پرسنل، مرتکب خطا و اشتباهی نشود.

وی به نقش پذیری اشاره کرد و گفت : نقش خودرا در کار بپذیرید و درجهت تقویت آن گام بردارید  به طوری که نهادینه شود ،شما مفید و موثر هستید پس خودتان هم باید این موضوع را قبول نمائید همان طور که نیروی انسانی در سطوح مختلف مایلند که نقش آنها در  سازمانشان  مفید و ارزشمند در نظر گرفته شده و به وجود آن ها افتخار شود.

انجام بازرسی ها به صورت دقیق  ، استفاده  بهینه از دوربین های مدار بسته ، آگاهی کارکنان نسبت به شرح وظایف و انجام وظایف محوله به صورت دقیق ، نظارت به امورات  پرسنل وظیفه ،احصا ء نقاط ضعف و قوت  حوزه خدمتی و ارائه گزارش آن به مافوق ،تقویت تجهیزات در زندان ها ،اجرای دقیق طرح احضار پرسنل ،فراگیری احترامات نظامی ، آموزش مستمر به پرسنل  برای  مواجهه با مواقع اضطراری وتوسعه نظم و امنیت در زندان ها از دیگر نکاتی بود که مدیر کل زندان های همدان در این  دوره آموزشی مورد تاکید قرارداد .

در ادامه دوره آموزشی ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور مدیر کل زندان های همدان برگزار شد و کارکنان حاضر در جلسه سوالات خود را به صورت شفاهی و کتبی مطرح و مدیرکل زندان های همدان به سوالات آن پاسخ و رهنمودهای لازم را برای رفع مشکلات و مسائل ارائه کرد .

گفتنی است در پایان از۳۲ نفر  از پرسنل یگان حفاظت و مراقب  ساعی در زندان های استان همدان وسربازان وظیفه  فعال در حوزه فرهنگی و تربیتی که حائز رتبه شدند، با حضور سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور  وپژمان پروین  مدیر کل زندان های همدان با اهدای لوح تقدیر و هدیه  قدردانی شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*