مدیرکل زندان های همدان تاکیدکرد:بسیج بهترین پشتوانه علمی ،فرهنگی و دفاعی برای گذشته ،حال وآینده نظام مقدس جمهوری اسلامی است

مدیر کل زندان های همدان در گردهمایی بسیجیان ، ضمن  گرامیداشت هفته بسیج، بسیج را بهترین پشتوانه علمی، فرهنگی و دفاعی برای گذشته، حال وآینده نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت:همه ما می بایست  فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی را  در خود تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،گردهمایی بسیجیان اداره کل با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان، جمعی از کارکنان  بسیجی با دعوت از حجت الاسلام  دکترسید مجتبی حسینی یمین استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران ویژه در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

مدیرکل زندان های همدان با اشاره به اینکه بسیج دارای شاخصه‌های مختلفی است عنوان کرد: بسیج و بسیجی در یک کلمه یعنی تابعیت و گوش  به فرمان امر ولایت بودن و اولین شاخصه بسیج  این است که پا در رکاب ولایت  فقیه باشد و در مسیر انقلاب وظیفه همه بسیجیان و آحاد مردم این است که تحت امر ولایت باشند تا ارزشهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  برای همیشه از هر گزندی  مصون بماند.

مدیر کل زندان های همدان  اظهار داشت: بسیجی اهل درک، فهم و بصیرت عمیق است، شرایط را به خوبی می‌فهمد و به اقتضای شرایط در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی حضور می­ یابد.

مدیر کل زندان های همدان  با بیان اینکه، ۴۰ سال از تاریخ صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج می‌گذرد و بسیج در عرصه های مختلف و دوران  جنگ و دفاع مقدس، بحران ها و بلایای طبیعی از قبیل زلزله، سیل و …  نقش مهم داشته ویاری رسان مردم بوده اند و همواره در کنار مردم  ایستاده  و داوطلبانه به حادثه دیدگان امداد رسانی می­نمایند.

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی تا زمانی که تفکر بسیجی در آن وجود داشته باشد راه رشد را طی خواهد کرد.

مدیرکل زندان های همدان با تشريح ويژگي هاي بسيجي اضافه كرد: اخلاص، ايثار، ازخودگذشتگی ، استقامت و دین داری از مهم ترين ويژگي اين افراد است، که زمینه ساز حرکت ها و اقدامات بزرگی در طول تاریخ انقلاب اسلامی شده است.

وی  بارزترین  ویژگی یک بسیجی را دین داری و اخلاص  عنوان کرد و گفت : دین داری تنها در کلام نیست و در عمل نیز بایستی نمود داشته باشد  چرا که بسیجی با اعتقاد کار می کند واقدامات او مورد رضای خداوند قرار دارد.

وی با بیان اینکه بسیج مایه افتخار این نظام و انقلاب است ادامه داد: با تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در پاسداشت  ارزش ها و ترویج  افکار انقلابی از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننمائیم.

مدیر کل زندان های همدان ، بسیج را بهترین پشتوانه علمی، فرهنگی و دفاعی برای گذشته، حال وآینده نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: باید هر روزفرهنگ ایثار و از خود گذشتگی را  در خود تقویت کنیم.

در ادامه حجت الاسلام  دکتر سیدمجتبی حسینی یمین، مدرس حوزه و دانشگاه  با عاریه گرفتن از کلمه مقاومت مهم‌ترین شاخصه بسیج را ایستادگی در برابر تهاجم و ظلم و ستم دانست و در این خصوص به روایاتی از زمان پیغمبر اکرم (ص) اشاره کرد و توضیحاتی پیرامون مقاومت مسلمانان در شعب ابی طالب ارائه کرد.

وی تاکید کرد: انسان نباید فریب دشمن را بخورد، تجربه کشورهایی مانند چین و ژاپن رو به‌روی ما است که پیشرفت کردند همچنین کشورهایی وجود دارند که سازش کردند و پسرفت و اقتصاد متزلزلی را دارند.

گفتنی است در پایان مراسم از دو نفر از بازنشستگان، ۱۵نفر ازایثارگران شاغل در زندان های  استان، ۶نفر ازبرگزیدگان جشنواره فرهنگی وهنری و۱۹نفراز فرزندان کارکنانی که در راهپیمایی روز قدس سال جاری حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر وکارت هدیه از سوی مدیر کل زندان های همدان  قدردانی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*