سردار ایزدخواه در همایش استان همدان بر اهمیت و ضرورت آموزش پرسنل یگان حفاظت تاکید کرد

سردار محسن ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور در سفر یک روزه خود به استان همدان در دوره پرسنل یگان حفاظت و مراقبان زندان های استان همدان برامر آموزش تاکید کرد و گفت :  اهمیت آموزش  در ارتقاء توان، مهارت و تخصص پرسنل یگان حفاظت بسیار حائز اهمیت وضروری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،دوره آموزشی تخصصی پرسنل یگان حفاظت و  مراقبان  زندان های استان همدان با حضورسردار محسن ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور و معاونین ستادی همراه ، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ، جمعی از مسئولان ستادی اداره کل و  پرسنل یگان حفاظت و مراقبان   در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد .

در این  دوره سردار ایزد خواه  ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل زندان های همدان  در راستای برگزاری دوره دو روزه برای کلیه پرسنل شیفتی شاغل در زندان های استان ،توجه ویژه ایشان به موضوع امنیت را قابل تقدیر دانست و وظیفه  مهم یگان حفاظت در زندان های کشور را  تشریح کرد و خطاب به حاضرین در دوره گفت : درخط اول امنیت قرار دارید و از این بابت مسئولیت شما سنگین تر است.

وی در ادامه به اهمیت برنامه ریزی در حوزه یگان حفاظت اشاره کرد و گفت :داشتن برنامه ریزی ، نظم و انضباط اساس کار یگان حفاظت  می باشد .

سردار محسن ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور در سفر یک روزه خود به استان همدان در دوره پرسنل یگان حفاظت و مراقبان زندان های استان همدان برامر آموزش تاکید کرد و گفت :  اهمیت آموزش  در ارتقاء توان، مهارت و تخصص پرسنل یگان حفاظت بسیار حائز اهمیت وضروری است .

 

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور در بخش دیگری از سخنان خود، با برشمردن ساختار اصلی یگان حفاظت زندان‌ها تصریح کرد: یگان‌های حفاظت ، وظایف خود را باید در سه واحد پاسداری،  اعزام و بدرقه  و واکنش سریع سازماندهی و به صورت تفکیک شده به انجام برسانند و با عنایات الهی آسیب ها در زندان به حداقل خواهد رسید .

وی ادامه داد : انقلاب شكوهمند اسلامي ايران در عمر ۴۰ ساله خود دستاوردهاي ارزشمندي در بخش هاي مختلف داشته است و امروز شاهد آن هستیم كه ابرقدرت  هاو استكبار جهانی در برابر اسلام، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به زانو در آمده است.

وی خاطر نشان کرد : نهال انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سال گذشته توسط امام راحل برای پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی کاشته شده و امروز به درختی تنومند تبدیل  گردیده است و ما باید وظایف خود را در دفاع از آن به نحو مطلوب انجام دهیم تا در پیشگاه خداوند شرمنده و مدیون خون شهدا نباشیم .

در ادامه مدیر کل زندان های همدان ضمن قدردانی از حضور سردار در استان ،هدف از برگزاری این همایش برای پرسنل یگان حفاظت و مراقبان را بالابردن سطح آگاهی  و انگیزشی کارکنان  عنوان کرد  و در ادامه به تشریح عملکرد حوزه یگان حفاظت درطی ۹ ماهه حضور خود در استان پرداخت  و ارتقاء و افزایش تعداد  دوربین های مدار بسته  وتوجه به نیروی انسانی ،را ازجمله  اهم این اقدامات عنوان کرد .

وی خاطرنشان کرد :امروزه یگان حفاظت، نقش بی‌بدیلی در ایجاد امنیت و آرامش پایدار  در زندان ها ایفا می‌کند و مهمترین مأموریت آن ایجاد نظم، امنیت، اقتدار و حفاظت از مجموعه و پاکسازی  اندرزگاهها از وجود هرگونه اشیاء ممنوعه  و زمینه سازی و فراهم نمودن آن به محیطی سالم برای توسعه فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی است.

مدیرکل زندان های همدان در ادامه  به مدیریت بحران در زندان ها  اشاره کرد  و گفت : عملکرد برنامه ریزی شده و مناسب  کارکنان در مواقع  حساس و بحرانی، بسیار حائز اهمیت است وتاکید کرد ارائه آموزش های کافی و داشتن تمهیدات لازم  کارکنان  برای  پيشگيري از بروز حوادث امري ضروري در زندانباني مي باشد.

 

گفتنی است در پایان از تعدادی  از پرسنل یگان حفاظت و مراقب  ساعی در زندان های استان همدان وسربازان وظیفه  فعال در حوزه فرهنگی و تربیتی که حائز رتبه شدند، با حضور سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور  وپژمان پروین  مدیر کل زندان های همدان با اهدای لوح تقدیر و هدیه  قدردانی شد.

 

همچنین لازم به ذکر است در این سفر یک روزه حجت الاسلام بیات رئیس عقیدتی سیاسی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور ، سرهنگ احمدی معاون اطلاعات فرمانده یگان حفاظت سازمان ،سرگرد رضائیان معاون آموزشی شهید کچوئی ،سرگرد امجدیان رئیس صیانت و پیشگیری یگان حفاظت سازمان که سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان  زندان های کشور را همراهی می کردند در زندان مرکزی همدان حضور یافتند و  اقدامات و فعالیت های  صورت گرفته یگان حفاظت زندان همدان وآسایشگاه سربازان وظیفه را مورد ارزیابی قراردادند و در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار و سربازان وظیفه سوالات خود را مطرح و رهنمودهای لازم از سوی هیات بازدید کننده به آن ها ارائه شد .

در پایان این سفر یک روزه نشستی در دفتر مدیر کل زندان های استان برگزار و ضمن قدردانی مجدد از حمایت و تلاش های مدیرکل و کارکنان زندان های استان ،نتایج سفر بررسی و توصیه های لازم ارائه شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*