مدیرکل زندان های همدان : بسیجی بودن افتخاری بزرگ و موهبتی الهی است

پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان در جمع کارکنان بسیجی گفت : بسيج داراي جايگاه بسيار مهم و ارزشمندي است و از اینکه بسیجی هستید بر خود ببالید و این افتخاری بزرگ و موهبتی است که خداوند متعال نصیب  همه ما کرده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،کلاس آموزشی آشنایی با مفاهیم دفاع مقدس در اداره کل زندان های همدان با حضورپژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ،سردار ظفری مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس  همدان و جمعی از کارکنان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد .

پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان در جمع کارکنان بسیجی گفت : بسيج داراي جايگاه بسيار مهم و ارزشمندي است و از اینکه بسیجی هستید بر خود ببالید و این افتخاری بزرگ و موهبتی است که خداوند متعال نصیب  همه ما کرده است .

وی  با بیان اینکه بسیجی بودن افتخار است و شامل حال کسانی می شوند که بخواهند از خود  بگذرند وایثار کنند و برای جامعه مفید باشند،  ادامه داد :بسیجی واقعی لبریز از اخلاص  است  و همان طور که  امام خمینی (ره) فرمودند : بسیج لشگر مخلص خدا است ،حضور در بسیج  می طلبد با اخلاص و عاشقانه باشد .

 

مدیرکل زندان های همدان باتاکید بر اینکه اگر تفکر بسیجی گسترش پیدا کند بسیاری از مشکلات امروز حل خواهد شد به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و گفت: مشکلاتی وجود دارد  اما قطعاً با اخذ تدابير مناسب ، اتحاد ،همبستگي  و همدلی در برابر اين مشكلات ايستادگي خواهيم كرد و همه آنها را پشت سر خواهيم گذاشت وبسيج در چنين شرايطي مي تواند در هدايت افكار عمومي تاثيرگذار باشد .

 

وی افزود :مردم همدان در حوادث اخیر با بصیرت عمل کردند واین بصیرت  ازبسیجی بودن نشات گرفته  است که  آن ها را در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی به هنگام حاضر می سازد تا بتواند به رسم  وظیفه ادای تکلیف نماید  و بنده از این بابت از مردم فهیم همدان تشکر می کنم .

مدیرکل زندان های همدان به نقش بسیج در ترویج امربه معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت : بسیج می تواند نقش امر به معروف و نهی از منکر را به خوبی ایفا کند،  انسان ها جایز الخطا هستند و نیازمند امربه معروف و نهی از منکر می باشند .

در ادامه سردار ظفری مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس  همدان که میهمان ویژه این دوره آموزشی بود خطاب به کارکنان زندان ها گفت : شما رسالت سنگینی را برعهده دارید و درخط مقدم  امنیت و انسان سازی  لایه ای ازماموریت های جمهوری اسلامی به شما واگذار شده است  .

وی  ضمن قدردانی از مدیر کل زندان های همدان  که در سخنان خود به خوبی به نقش  و مفهوم بسیج اشاره کرد ،افزود : بايد دستاوردهاي بسيج در كشور به خوبي تشريح شود تا همه دنيا با اين دستاوردها آشنا شود و به همگان بگوييم كه اين دستاوردها حاصل فداكاري ها و خون شهداست.

وی ادامه داد : بسیج یک جریان بستر ساز دینی ،اخلاقی منطبق با فطرت همه  انسان ها است که بایستی در این بستر و ریل حرکت کنند و این تعریفی از بسیج است .

سردار ظفری با بیان اینکه  یکی از ویژگی های بسیج شرطی عمل نکردن است افزود : بسیج یعنی کسی که در زمان جنگ صدها دلیل داشت برای اینکه در جبهه حضور پیدا نکند و تمام دلایل لفظی و عاطفی را پشت سر می گذاشت و حضور پیدا می کرد .

وی خاطر نشان کرد: قدر بسیج را بدانیم و تفکر بسیجی را در جامعه تبیین کنیم  و دیدگاههای ضعیف را درمورد جایگاه بسیج نپذیریم و همه بسیجی بمانیم و مقام آن را حفظ و شان بسیج را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه امروز ترویج  یابد، افزود:دفاع مقدس ابعاد مختلفی دارد و یک افتخار ملی است و ما میراث این افتخار غیر قابل تکرار هستیم بنابراین باید ابعاد این حماسه به نسل جدید جامعه منتقل شود.

سردار ظفری با اعلام اینکه حوادث هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس  نشانه ای  از فداکاری ملت ایران است  ادامه داد : بسیاری از ابعاد دفاع مقدس ناشناخته مانده و با گذر زمان نمایان می شود.

وی به سه عملیات بزرگ  در طول جنگ اشاره کرد و گفت :عملیات  بیت المقدس  و آزاد سازی خرمشهر ،عملیات والفجر۸ (عملیات مشهور فاو )  و عملیات کربلا ۵ از این نوع عملیات بودند و به نقش رزمندگان استان همدان در عملیات والفجر۸ اشاره کرد و با بیان خاطرات آن دوران از غرور آفرینی های آنان یاد کرد.

 

گفتنی است کلاس آشنایی با دفاع مقدس  با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین آشنایی با مفاهیم، آموزه‌ها و علوم دفاع مقدس با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس  برای کارکنان اداره کل زندان های استان همدان  طی دو روزبرگزار شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*