مدیر کل زندان های همدان: رعایت ایمنی و بهداشت حرفه ای یکی از مهم ترین عوامل توسعه کارگاه ها و فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها است

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان، در کارگاه کمیته مشترک ایمنی و بهداشت حرفه ای گفت: رعایت ایمنی و بهداشت حرفه ای  یکی از مهم ترین عوامل توسعه کارگاه ها و فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، اولین کارگاه کمیته مشترک ایمنی و بهداشت حرفه ای با همکاری واحد بهداشت و درمان اداره کل زندان های همدان با  دانشگاه علوم پزشکی همدان ویژه کارکنان  اداره کل زندان های استان همدان با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ،دکتر مصطفی میرزایی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان ،دکتر لیدا رفعتی رئیس اداره سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی استان و جمعی از کارکنان اداره کل زندان های همدان در سالن اجتماعات برگزار شد .

در ابتدا اهمیت و ضرورت برگزاری این کارگاه ها توسط دکتر مهدی موالات مسئول بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان همدان تشریح شد .

وی افزود : در سال گذشته رتبه ۹ کشوری در زمینه ایمنی و بهداشت حرفه ای را داشته ایم که سعی در اتقاء این رتبه داریم .

دکتر موالات ادامه داد :  همچنین بیش از ۲۰۰مصوبه از بدو تشکیل این کمیته  در راستای ارتقاء سطح سلامت زندانیان داشته ایم.

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان گفت : امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست که فعالیت های حرفه ای و اشتغال از ملزومات زندگی انسان ها بوده و امرار معاش و تامین معیشت جز ء لاینفک زندگی اجتماعی می باشد .

 

وی درکارگروه کمیته مشترک ایمنی و بهداشت حرفه ای ضمن برشمردن پیامدها و تبعات بیکاری و تاثیرات سوء آن برکارکردهای اخلاقی ،خانوادگی ،اقتصادی و اجتماعی جامعه یکی از مهم ترین فاکتورها در توسعه فعالیت های اشتغال زا و کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی را، رعایت ایمنی و بهداشت حرفه ای عنوان کرد.

در ادامه مدیر کل زندان های همدان بر ضرورت توجه به ایمنی و بهداشت در کلیه فعالیت های  مربوط به حوزه های مختلف زندانبانی تاکید و عنوان کرد : کار در محیط زندان بسیار سنگین بوده و لازمه آن کنترل عوامل زیان آور مکانیکی ،ارگونومیکی ،شیمیایی و تهدید کننده های سلامت روان است و این مهم بدست نخواهد آمد مگر با سالم سازی محیط کار و بالا بردن سطح دانش و آگاهی کارکنان در حوزه اصول بهداشت حرفه ای و ایمنی محیط کار انجام خواهد شد.

در ادامه ی این کارگاه آموزشی پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان گفت : در زندان های کشور سلامت محیط ،پر کردن اوقات فراغت و اصلاح و تربیت مددجویانی که در زندان تحمل حبس می کنند بسیار حائز اهمیت است.

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان، در کارگاه کمیته مشترک ایمنی و بهداشت حرفه ای گفت: رعایت ایمنی و بهداشت حرفه ای  یکی از مهم ترین عوامل توسعه کارگاه ها و فعالیت های حرفه آموزی و اشتغال در زندان ها است

پژمان پروین خاطر نشان کرد: کمیته ایمنی و بهداشت حرفه ای از سال ۹۲ در اداره کل زندان های استان همدان فعالیت خود را  آغاز کرده است و مصوبات آن نیز اجرایی شده است  .

وی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این کارگاه افزود :این کارگاه اولین بار است  که  در سطح زندان های استان با حضور ۱۲۰نفر از کارکنان برگزار می گردد.

 

 

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد :به همین منظور لازم است کارکنان در حوزه بهداشت و درمان و اشتغال و حرفه آموزی  با عنایت به مباحث ارائه داده شده توسط اساتید و کارشناسان حوزه بهداشت حرفه ای با پیگیری های مستمر ضمن شناسایی عوامل مشکل ساز ایمنی کار ، تلاش های لازم را به منظور مرتفع کردن این مشکلات مبذول نمایند .

وی اظهار امیدواری کرد : این کمیته و سایر کمیته های تخصصی به صورت مستمر در اداره کل و در زندان ها تشکیل تا با افزایش سطح دانش و آگاهی کارکنان موجبات تامین سلامت جسم و روان کارکنان  و محیطی ایمن و عاری از عوامل مخاطره آمیز از نظر حرفه ای و شغلی فراهم گردد .

در این کارگاه دکتر مصطفی عزیزی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان به عنوان مدرس حضور داشت و علم بهداشت حرفه ای را علم و هنر حفاظت از دارائی های یک سیستم  و سازمان عنوان کرد و در ادامه به عوامل زیان آور در محیط کار و اصول پیشگیری و محافظت کننده از خطرات ناشی از این عوامل به صورت جامع پرداخت .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*