بازدید ۱۰ساعته از زندان همدان و نشست صمیمی مدیر کل زندان های همدان با کارکنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان به همراه جمعی از مسئولان ستادی اداره کل در زندان همدان حضور یافتند و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده این مجموعه قرار گرفتند .

در این بازدید که بیش از ۱۰ساعت به طول انجامید ،بازدید کنندگان از بخش های مختلف زندان همدان بازدید کردند .

 

در ادامه مدیر کل زندان های همدان و هیات همراه به دیدار چهره به چهره با مددجویان پرداختند و به مسائل و مشکلات آن ها رسیدگی و رهنمودهای لازم را برای برطرف کردن مشکلات ارائه کردند .

 

در حاشیه این بازدید نشست صمیمی در قالب پرسش و پاسخ با حضور مدیر کل زندان های همدان و کارکنان زندان همدان در آن مجموعه برگزارشد.

درابتدای این نشست داود بیات مدیر زندان به ارایه گزارشی در خصوص پروژه های عمرانی و سایر اقدامات انجام شده در سال جاری پرداخت.

در ادامه مدیر کل زندان های همدان ضمن تقدیر از مدیر زندان به جهت ارایه گزارش کامل اظهار داشت: اقدامات انجام شده نشانگر همکاری تمامی  کارکنان مجمومه با مدیریت زندان است.

 

وی کار در زندان را به لحاظ سرو کار داشتن با افرادی که دارای روح شکننده و آسیب پذیر می باشند سخت ،پیچیده و همراه با فرسودگی شغلی بالا عنوان کرد و گفت: در نوع خود قادر است زندگی مارا درگیر نماید و از آن جائی که گروه هدف ما انسان ها هستند با آسیب های مختلف مواجه هستیم و نوع خدمت ما برای احیاء انسانیت در این گروه هدف می باشد و چنانچه مقدمات موضوع و ظرفیت های علمی، شخصیتی و انسانی را فراهم نسازیم حتما ًدچار آسیب خواهیم شد.

وی ادامه داد : ما باید از ظرفیت ها ی آموزه های دینی و اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ، دستگاه قوه قضائیه و دستورالعمل های سازمان زندان ها به منظور تحقق اهداف انسان دوستانه خود استفاده نمائیم .

پژمان پروین همچنین امام علی(ع) را بهترین الگوی فتوت،عدالت و مددکاری و کمک به همنوع  بیان کرد و اظهار داشت: کار باید برمبنای آموزش و پیشگیری باشد .

وی با بیان اینکه فراموش نشود اصل برای کلیه کارکنان “پیشگیری” است ادامه داد : اگر چه مددجویان ما در مرحله ای از بازسازی هستند که بعضاًبه لحاظ شخصیتی ممکن است دچار بحران باشند اما ما می توانیم در قالب پیشگیری ها ضمن بازسازی شخصیت آنان با توانبخشی و افزایش سطح کارائی هر یک از مددجویان در حوزه پیشگیری ها یعنی عود مجدد رفتار مجرمانه نیز گام هایی را برداریم .

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر را برای  سالم سازی محیط اجرایی کنید ادامه داد :در انجام وظایف قاطع باشید در برابر خواسته نامشروع محکم بایستید اما در مقابل خواسته به حق و مشروع از سیره پیامبر و رفتار ائمه الگو بگیرید.

پژمان پروین احساس مسئولیت ،همدلی ،هم فکری و انجام وظایف در چهار چوب قانونی و شرح وظایف در حوزه های مختلف  را از رموز موفقیت برای همه کارکنان  در زندان ها عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد :اصل بر “شایسته سالاری” است و من از تمام افرادی که خالصانه،خاشعانه و با تمام توان در راستای کمک به اعتلای سیستم تلاش می کنند قدردانی می کنم.

گفتنی است در این نشست کارکنان مسائل مربوط به حوزه های مختلف را مطرح و مدیر کل زندان های همدان رهنمودهای لازم را بویژه در رابطه با اقدامات مرتبط با فعالیت های رفاهی ، تسهیل فعالیت های زندانبانی و ارتقا ء سطح بهداشت روانی کارکنان  وپیشبرد اهداف زندانبانی مطرح کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*