دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری :مدیریت عالی ،هنر و خلاقیت در زندان های استان همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، دکتر محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری به همراه ربیعه علی محمدی مدیر کل امور بانوان استانداری همدان و جمعی از کارشناسان وزارت دادگستری کشور در معیت پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان از کانون اصلاح و تربیت همدان بازدید کردند .

در این بازدید بازدید کنندگان ،ضمن برگزاری نشست صمیمی با مددجویان کانون و استماع مشکلات مرتبط با پرونده قضایی آنان از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت همدان شامل واحد فرهنگی،هنری،کارگاه اشتغال،آشپزخانه، واحد بهداری،کتابخانه ،سالن ملاقات ،باشگاه بدنسازی و سایر بخش ها بازدید کردند.

 

در این بازدید پژمان  پروین مدیر کل زندان های استان ضمن قدردانی از حضور مسئولان در کانون و برای وقتی که به بازدید اختصاص دادند، به تشریح سیاست ها و مدیریت مجموعه برای توسعه کمی و ارتقا ء کیفی خدمات در زندان ها پرداخت.

 

 

وی یکی از مهم ترین اهداف زندانبانی علمی را بازاجتماعی کردن متهمین و محکومینی که تحمل کیفر می نمایند عنوان کرد و گفت: به همین منظور از کلیه توانائی ها و ظرفیت های علوم روان شناسی ؛جامعه شناسی وعلم زندانبانی به خصوص در حوزه بازسازی شخصیت مددجویان با راهبردهای حرفه آموزی ،سواد آموزی ،آموزش مهارت های اساسی زندگی و استفاده از ظرفیت ها ی نهفته در آموزه های دینی و فعالیت های ورزشی استفاده می گردد .

مدیر کل زندان های همدان در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولات جدی در فعالیت ها  و کارکردهای همکاران در حوزه های مختلف خواهیم بود .

 

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، فعالیت های اصلاحی و تربیتی مرتبط با مددجویان کانون را تلفیقی از ذوق ،سلیقه و مدیریت توام با دور اندیشی ،هنر و خلاقیت عنوان کرد .

 

وی اقدامات را کم نظیر و بی نظیر قلمداد کرد و بعضاً برنامه ها و فضاهای کانون را از استاندارد های کشورهای مدرن اروپایی بالاتر ارزیابی کرد .

 

در ادامه ربیعه علی محمدی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری همدان، مشاهدات خودرا در دو جمله خلاصه کرد و خطاب به کارکنان کانون اصلاح و تربیت همدان گفت : پدر می شوید برای بی سرپرستان و بد سرپرستان و حمایت می کنید از تمامی کودکان رانده شده و آموزش می دهید به آنان آنچه را که باید در جامعه و خانواده می آموختند اما یا نیاموختند و یا دیر آموختند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*