مدیر کل زندان های همدان :روابط عمومی‌ها در دنیای ارتباطات امروز ویترین و آینه تمام‌نمای یک سازمان هستند

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در جمع مسئولان روابط عمومی زندان های کشور گفت : روابط عمومی‌ها در دنیای ارتباطات امروز ویترین و آینه تمام‌نمای یک سازمان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، اولین کارگاه ارزیابی عملکرد  مسئولان روابط عمومی زندان های کشور با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ،احمد افروز نماینده ستاد سازمان ،مسئولان روابط عمومی زندان های کشور وجمعی از مسئولان ستادی اداره کل  به میزبانی استان همدان به مدت دو روز در همدان برگزار شد .

در ابتدای شروع این کارگاه  پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان حضور داشت و به ارائه سخنانی پیرامون نقش و جایگاه روابط عمومی پرداخت .

وی با بیان اینکه روابط عمومی ها نقش بزرگی در سازمان ها ،نهادها ،ادارات ،شرکت های خصوصی و دولتی ایفا می کنند افزود :روابط عمومی‌ها در دنیای ارتباطات امروز ویترین و آینه تمام‌نمای یک سازمان هستند.

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد:روابط عمومی به عنوان قلپ تپنده وگوش وچشم بینا سازمان محسوب می شوند .

وی ادامه داد : مدیران روابط عمومی باید تعامل سازنده با دستگاهها داشته باشند وروابط عمومی یک حرفه و یک شغل است وتنوع‌ كارهای‌ روابط‌ عمومی‌ و حساسیت این مسئولیت ایجاب‌ می‌ كند که مدیران روابط عمومی  با بسیاری از رشته‌ ها و علوم‌ مختلف آشنا باشند از جمله علم ارتباطات ،روانشناسی ،اجتماعی و حتی اقتصاد را به کار می گیرد و ارتباطات  دوسویه  بین سازمان و مخاطب را ایجاد می نماید .

وی یاد آورشد : امروز نباید از نقش روابط عمومی‌ها در ادارات و نهادها و جامعه غافل بود چرا که آنها با تعهد و تخصصی که دارند، توانسته‌اند علاوه بر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه، نقش مهمی را در ارتقاء سازمان‌ها و نهادها ایفا کنند و باعث رشد و ترقی روزافزون آن شوند.

مدیر کل زندان های همدان یاد آور شد : روابط عمومی کار آمد باید مجهز به علوم باشد و علوم رفتاری و اجتماعی را به خوبی بداند تا در کار خود موفق شود .

پژمان پروین با بیان اینکه روابط عمومی یک هنر ،یک علم و یک فن است ،به مسئولان روابط عمومی زندان های کشور تبریک گفت  که به این فن مجهز هستند و براساس تجربیاتی که کسب می کنند ،تکنیک و فن  خود را ارتقا ء می دهند .

مدیر کل زندان های همدان اظهار کرد :روابط عمومی باید رازدار سیستم  باشد و این رازداری یکی دیگر از ویژگی هایی است که یک مدیر روابط عمومی باید داشته باشد .

وی افزود :روابط عمومی می تواند وظیفه تبلیغ ،تشویق،ترغیب و نفوذ در افکار عمومی را برعهده بگیرد ،روابط عمومی همیشه در متن است نه در حاشیه  وهمچنین  روابط عمومی یک ضرورت می باشد و یک کار لوکس نیست.

مدیر کل زندان های همدان ادامه داد :روابط عمومی باید چشم و گوش مدیر باشد و مدیریت با استفاده از روابط عمومی چشم و گوش خود را تقویت کند.

وی خاطر نشان کرد :  مدیران روابط عمومی به واقع  مدیران  افکار عمومی هستند و قادرند از رسانه ها  و وسایل ارتباط جمعی به خوبی استفاده کنند و رسانه را برای فرآینداطلاع رسانی در اختیار قرار می گیرد و به جلب افکار عمومی می پردازد .

وی به اهمیت نقش سایت اطلاع رسانی در ادارات کل زندان های کشور تاکید کرد و گفت :خبرهای با کیفیت در سایت بارگذاری شود و ازاین طریق اقدامات مجموعه خود را به خوبی منعکس نمائید .

مدیرکل زندان های همدان  همچنین در جمع مسئولان روابط عمومی زندان های کشور به نقشی که آن ها می تواند در سازمان زندان ها داشته باشند اشاره کرد و افزود : مدیران روابط عمومی ها نقش و وظیفه خطیری را برعهده دارند و مجرب ترین نیروها باید در روابط عمومی بكارگیری شوند.

وی خاطر نشان کرد : روابط عمومی موفق است که بتواند با مدیرش ارتباط داشته باشد  ودر واقع مدیر روابط عمومی می تواند به عنوان یک مشاور امین و قابل اعتماد  برای مدیر عمل کند و چالش های پیش روی درون سازمانی و برون سازمانی را به مدیر منتقل و با ارائه راهکارها و پیشنهادهای لازم ، مدیر را در تحقق اهداف از پیش تعیین شده سازمان یاری کند.

پژمان پروین استفاده از تکنیک ها و فنون را در جریان کار روابط عمومی مهم برشمرد و گفت : کیفیت استفاده این تکنیک و هنر است که می تواند ما را به اهداف نزدیک تر کند .

شایان ذکر است   طبق ارزیابی صورت گرفته سال۹۷ از سوی حوزه ریاست وروابط عمومی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ،زهرا کیان پور مسئول روابط عمومی اداره کل زندان های  استان همدان  برای ششمین سال متوالی موفق به کسب رتبه اول و برتر روابط عمومی زندان های کشور شد ومسئول روابط عمومی های زندان های استان فارس ،بوشهر ، هرمزگان و آذربایجان غربی به ترتیب در رتبه های های دوم تا پنجم قرار گرفتند .

آموزش خبر نویسی براساس شیوه نامه سازمان ،انتقال سیاست های رسانه ای سازمان در بخش های مختف و آموزش راهبردی وب سایت سازمان از مواردی بود که در این کارگاه  به آن پرداخته شد .

گفتنی است این کارگاه به مدت دو روز با حضور ۱۱نفر از مسئولان روابط عمومی سازمان زندان های کشور از استان های  آذربایجان شرقی ،آذر بایجان غربی ،البرز ،زنجان ،کردستان ،اردبیل ، همدان ،قزوین ،تهران ،مازندران وگیلان در همدان برگزار شد .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*