مراسم تکریم و معارفه ذیحساب با حضور مدیرکل زندان های همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان،طی مراسمی با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان،ناصرمحمودی مدیر کل امور اقتصاد و دارایی، حسن پیمانی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان همدان و جمعی از کارکنان امور مالی اداره کل ضمن تقدیر از فعالیت‌های  علی ذوالفقاری تقدیرو جمشید میرازی به عنوان ذیحساب جدید اداره کل زندان های همدان معرفی شد.

در این مراسم پژمان پروین ضمن خیر مقدم به حاضران در مراسم گفت: ذیحساب در هر دستگاهی و در جایگاه خودش اشرافیت کامل به ضوابط قانونی دارد  می تواندمشاور بسیار تأثیرگذاری در زمینه های مالی باشد.

وی ضمن قدردانی از زحمات ذوالفقاری برای میرازی ذیحساب جدید اداره کل زندان های همدان آرزوی موفقیت کرد و افزود: قانون محوری اساس کار ما بوده است و همان طور که با ذیحساب پیشین همکاری داشته ایم  از همه همکاران انتظار داریم که با ایشان همکاری لازم  را داشته باشند.

 

در ادامه محمودی مدیرکل امور اقتصاد ودارایی استان  نقش ذیحسابان را به عنوان ناظر بسیار مهم عنوان کرد و گفت : تکالیفی به ذیحسابان در خصوص مسائل مالی اعلام شده است و بنا بر مسئولیت هایی که داریم ذیحسابان دستگاه های اجرایی به صورت دوره ای جابجا می شوند تا از تجربیات و توانمندی های آنان در بخش های مختلف  استفاده شود.

وی افزود : ۷ برنامه راهبردی در وزارت اقتصاد تهیه  شده است که به دو محور اساسی آن  اشاره کرد و افزود: توسعه و توانمند سازی نیروی انسانی  شایسته است که بتوانند اهداف از پیش تعیین شده دولت  را در نظام اجرایی عملیاتی کنند و محور دیگر شفاف سازی و هوشمند سازی مسائل مالی دولت ازطریق نظارت بر پروژه ها و هزینه کردها است .

وی ادامه داد: ذیحسابان دستگاه های اجرایی نقش اساسی در شفاف سازی مسائل مالی دارند و همچنین ذیحسابان نقش نظارتی دارند و باید اسناد هزینه کردی را مطابق با قوانین و مقررات بررسی کنند .

وی خاطرنشان کرد: ذیحسابان به عنوان مشاوران امین دستگاههای اجرایی نقش بسیار مهمی در نظارت بر هزینه کرد دستگاهها دارند و با تطبیق هزینه ها و پرداختها با قوانین و مقررات ضمن صرفه جویی در مصرف منابع مالی، در شرایطی که اقتصاد ما با مشکلاتی مواجه هست، صرفه جویی در اعتبارات هزینه ای دستگاهها یک ضرورت است و اهمیت فراوانی دارد و باید تلاش نمائیم تا در هزینه کرد اعتبارات هزینه ای صرفه جویی گردد و از هزینه های غیرضروری اجتناب شود.

در پایان جلسه از زحمات علی ذوالفقاری  به عنوان ذیحساب پیشین اداره کل با اهدا هدیه و لوح تقدیر قدردانی  و جمشید میرازی به عنوان ذیحساب جدید اداره کل زندان های همدان  معرفی و حکم وی به عنوان ذیحساب جدید اداره کل زندان های همدان  به وی اعطا شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*