مدیرکل زندان های همدان :بر نقش ورزش و تاثیر آن بر سلامت جسم ،روح و زندگی کارکنان تاکید کرد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در آئین اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان زن زندان های استان  گفت : ورزش نقش بسیارمهمی در زندگی انسان دارد و بر نقش ورزش و تاثیر آن بر سلامت جسم ،روح و زندگی کارکنان تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، مسابقات ورزشی کارکنان زن به مناسبت هفته کرامت در سالن ورزشی الغدیر همدان با حضور ۳۶ ورزشکار زن  شاغل در زندان های استان همدان برگزار شد .

در آئین اختتامیه این مسابقات پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان ،ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مسابقات گفت : ورزش نقش بسیار مهمی در زندگی انسان دارد و بر نقش ورزش و تاثیر آن بر سلامت جسم ،روح و زندگی کارکنان تاکید کرد .

وی با بیان اینکه جایگاه و اهمیت ورزش کردن بر هیچ کسی پوشیده نیست خاطر نشان کرد: ورزش نقشی انکارناپذیر در تمامی مراحل زندگی دارد ، بنابراین باید به آن اهمیت بیشتری داده شود و ورزش کردن علاوه بر آن که از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند ، نقش پیشگیری را به عهده دارد و همواره در درمان بسیاری از بیماری ها موثر واقع می شود و هزینه های درمانی را کاهش خواهد داد .

وی به آثار درمانی ورزش در ارگان های مختلف بدن و بیماری ها اشاره کرد و گفت : ورزش کردن می تواند تاثیر مهمی در پیش گیری از بروز بیماری ها بویژه پوکی استخوان در زنان داشته باشد و از پیری زودرس آن ها جلوگیری می کند .

مدیر کل زندان های همدان خطاب به کارکنان زن با بیان اینکه ورزش، اعتمادبه نفس را تقویت می کنداظهار کرد : ورزش عامل خودباوری ، تقویت اراده و احساس موفقیت و شادابی است و افزایش عزت نفس  و اعتماد به نفس را بدنبال دارد.

پژمان پروین خطاب به کارکنان زن یاد آورشد : یکی از راه های بسیار مهم در ایجاد و افزایش حس اعتماد به نفس، حضور در فعالیت های ورزشی است و فرد را قادر می سازد تا در شرایط سخت، بتواند تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: رمز زندگی سالم و عمر طولانی علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب باید در رفتارهایی مثل ورزش کردن جستجو کردو به سلامت جسم و روح خود توجه ویژه ای داشته باشید .

مدیر کل زندان های همدان افزود:ورزش عاملی است که می تواند جلوی بسیاری از بیماری های روحی و جسمی را بگیرد ، با تحرک و فعالیت بدنی جسمی سالم و روحی شاد خواهیم داشت و مشکلات روزمره نیز کمتر می تواند بر جسم و روان ما مستولی گردد.

 

وی در ادامه به نقش زنان در خانواده تاکید کرد و گفت : وظیفه زنان در خانواده بسیار خطیر و سنگین است و مسئولیتی حساس  را در خانواده  بر عهده دارند .

وی با بیان اینکه  زنان سکان دار خانواده اند و مسئول حفظ آسایش و آرامش همسر و فرزندان خود را بر عهده دارند ادامه داد : زنان باید بتوانند بین مسائل کاری و خانه‌داری تعادل ایجاد کنند، بدون اینکه به هیچ کدام از این نقش‌ها آسیبی برسد.

 

در این دوره از مسابقات ۳۶ ورزشکار زن  در سه رشته ورزشی دارت ،آمادگی جسمانی و تنیس روی میز باهم به رقابت پرداختند که در پایان نفرات اول تا سوم هر رشته به شرح ذیل معرفی شدند:

 

در رشته دارت :سمیه فتحی از بازداشتگاه همدان ،مهناز میرزایی از اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی همدان و نفیسه کرمی از زندان همدان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

 

در رشته تنیس روی میز زهرا کیان پور از اداره کل ،وجیهه بردفرد از زندان تویسرکان و مرضیه اقبال پور از اداره کل به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

 

در رشته آمادگی جسمانی زیر ۴۰سال مرضیه عندلیبی از زندان تویسرکان ،فاطمه حبیبی از زندان همدان و نگار جعفری از زندان همدان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

 

در رشته آمادگی جسمانی بالای ۴۰ سال معصومه مقدادی پور از اداره کل و مریم رحیمی از زندان همدان به  ترتیب رتبه های اول تا دوم را کسب کردند .

 

گفتنی است  از نفرات برتر با اعطای لوح ورزشی و هدیه قدردانی شد ونفرات برتر این دوره درمسابقات منطقه ای ویژه کارکنان زن که در تیرماه سال جاری در قزوین برگزار می شود حضور خواهند یافت .

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*