آزادی ۴۸ زندانی باحضور کاروان زیرسایه خورشید در زندان مرکزی همدان

با حضور کاروان زیر سایه خورشید و پرچم متبرک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در زندان همدان ۴۸ زندانی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی زندان های همدان، در آستانه ولادت حضرت امام رضا (ع) خدام حرم ملکوتی آن حضرت به همراه پرچم متبرک رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید در زندان مرکزی همدان حضور پیدا کردند و در این مراسم معنوی آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ، خانجانی دادستان همدان ،پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان،محمد بیات مدیر زندان همدان  و جمعی از مسئولان ستادی اداره کل و زندان مرکزی همدان حضور  داشتند .

در این مراسم پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان گفت: با ورود پرچم به زندان های تابعه و برگزاری مراسمات معنوی سعی شده است تا زمینه های آرامش خاطر زندانیان و تخلیه روانی آنان فراهم گردد .

وی افزود : الحمدالله استقبال در سطح گسترده ای انجام می شود و زندانیان به صورت خودجوش در این مراسم معنوی شرکت می نمایند .

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد :به مدت دو هفته برای این امر برنامه ریزی شده است و مددجویان برای ساختن سقاخانه به مدت ۱۰روز به صورت شبانه روزی فعالیت داشته اند .

طبق هماهنگی صورت گرفته  کاروان خدام حرم رضوی در زندان همدان حضور یافتند و پس از اجرای مراسم تشریفات نظامی به پوسته داخل هدایت شدندو در قسمت زیر هشتی که به شکل زیبایی شبیه به سقاخانه حرم مطهر رضوی طراحی شده بودمورد استقبال همکاران و مددجویان قرار گرفتند.

در ابتدای این مراسم روح بخش و با شکوه تلاوت آیاتی از کلام وحی زینت بخش محفل شد و در ادامه زندانیان به اجرای صلوات خاصه،تئاتر میدانی و مداحی و سرود پرداختند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج(ع) و تشکر از برگزار کنندگان  مراسم و خادمان ،خطاب به زندانیان گفت:حضرت یوسف سال ها در زندان بودند اما بعد از آن به مقام عزیزی مصر رسیدند و مدت حضور در زندان را فرصت مغتنمی برای تربیت افراد بزرگ و با ایمان برشمرد و گفت :صبر کنید که گشایش پس از سختی به شرط صبر و شکیبایی و خودسازی پدیدار خواهد شد.

آیت الله شعبانی در ادامه با اشاره به موضوع عفاف و حجاب به بازگویی وقایع مسجد گوهرشاددر سال ۱۳۱۴پرداختند و عنوان کرد: که در آن واقعه تلخ آخوندی در مسجد سخنرانی کرد که پس از حمله عوامل حکومت به مسجد و کشتار مردم موفق به خروج از مسجد شد اما به هنگام خروج از مرز توسط نیروهای افغانی اسیر و مدت سی سال در زندان های افغانستان نگهداری شد اما اسیر جو زندان و ناامیدی نشد و در همین مدت اسارت چنان به رشد و تربیت روح و روان و تقویت ایمان خود پرداخت که به مقام طی الارضی رسیدتبدیل به شخصیت معروف به نام بهلول شد.

وی  افزود : گمان نکنید زندان آخر دنیاست ،دعا کنید خداوند هر چه سریعتر زمینه رشد و اسباب آزادی را برای افراد در بند فراهم کند.

در ادامه دادستان همدان در جایگاه سخنرانی قرار گرفته و ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) و عرض خیر مقدم به خادمین حضرت عنوان کرد: به مناسبت حضور پرچم شریف حرم مطهر قرار بود سی نفر زندانی آزاد شوند که به یمن حضور چهار نفر خادم چهار زندانی دیگر نیز به جمع آزادی ها اضافه می شوند و همچنین چهارده زندانی با محکومیتهای مالی غیر عمد نیز توسط ستاد دیه آزاد می شوند.

وی  ضمن قدردانی از مسئولان و عوامل اجرای مراسم خاطر نشان کرد: به تمام زندانیانی که در اجرای مراسم سهم داشتند یک هفته مرخصی تشویقی داده می شود.

در ادامه کلیپی از روند آماده سازی ماکت ها و تزیین زیرهشتی برای اجرای مراسم پخش شد و سپس با تدابیر ویژه اتخاذ شده کلیه زندانیان از بندها با ترتیب و نظم خاص خارج شده و یک به یک پرچم متبرک را زیارت کردند.

در این میهمانی معنوی زندانیان با اشک‌ها و آه دل، پذیرای پرچم متبرک امام رضا(ع) شدند و با آب دیدگان خویش غبار از مقدم خادمان حرم رضوی شستند.

گفتنی است در پایان پرچم در بند نسوان زندان همدان قرار گرفت و مددجویان این بند نیز آن را زیارت کردند.

     

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*