در یکی از روستاهای خنداب استان مرکزی صورت گرفت: اخذ رضایت اولیاء دم با حضور رئیس سازمان زندان ها

دکتر جهانگیر در خلال سفر استانی رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی با حضور در منزل اولیا دم در یکی از روستاهای شهرستان خنداب ضمن گفتگو با رضایت اولیا دم را برای گذشت از قصاص اخذ نمود.

رئیس سازمان زندان ها پس از این اقدام ارزشمند خانواده اولیا دم گفت: این اقدام انسانی و بزرگ خطاب به آنها گفت : اثرات و تبعات خیر این اقدام بزرگ تا سالها در خانواده شما باقی خواهد بود و اثرات این اقدام انسانی در افکار عمومی جامعه گامی اثر بخش در ترویج فرهنگ گذشت و صلح و سازش خواهد بود .

رئیس دفتربازرسی ویژه قوه قضائیه این اتفاق ارزشمند و نمونه های متعدد مشابه آن در زندانهای کشور با پیگیری و رایزنیهای به عمل آمده توسط مسئولین و مددکاران زندانها حاصل شده است.

در این دیدار که در منزل اولیا دم و در ساعات پایانی روزانجام شد یک جلد کلام ا… مجید به رسم یادبود و تقدیر از این اقدام ارزشمند و انسانی توسط رئیس سازمان زندان ها به این خانواده اهدا شد .

گفتنی است این اتفاق باپیگیری های مددکاران زندان ها و سفیران نجات زندان مرکزی اراک و در راستای دترویج فرهنگ صلح و سازش واستفاده از ظرفیت اعتبار بزرگان و افراد صاحب نفوذ کلام و احترام دربین مردم  و همچنین رایزنی با خانواده اولیاء دم ودر  نهایت حضور رئیس سازمان زندان ها رخ داد .

شایان ذکر است زندانی مذکور که به جرم قتل عمد به واسطه درگیری مدت ۶ سال در زندان به سر می برد و در آستانه اجرای حکم قصاص قرار داشت با رضایت خانواده مقتول از قصاص نفس نجات یافت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*