مدیر کل زندان های همدان: رعایت نظم و انضباط موجب ارتقاء و پیشرفت مجموعه می گردد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در نشست تخصصی با روسا و کارکنان حفاظت و اطلاعات ،بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت گفت:رعایت نظم و انضباط موجب ارتقاء و پیشرفت مجموعه می‌شود و سلسله مراتب اداری و مقررات برای پیشبرد اهداف سازمانی رعایت گردد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان نشست تخصصی روسا و کارکنان حفاظت و اطلاعات،بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت با حضور پژمان پروین مدیر کل، معاون سلامت،اصلاح وتربیت،روسا و کارکنان حفاظت و اطلاعات ،بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت در سالن کنفرانس اداره کل زندان های همدان برگزار شد.

 

در این جلسه پس از بیان نظرها، پیشنهادها و درخواست ها توسط روسا وکارکنان حفاظت و اطلاعات،بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت پژمان پروین به تشریح موضوعات مختلف در این خصوص پرداخت.

مدیرکل زندان های همدان در ابتدای سخنان خود به وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری اشاره کرد و گفت: انسان اشرف مخلوقات است و صاحب تفکر، اندیشه و احساس است و موظف است نسبت به کار و شغل خود احساس مسئولیت داشته باشد و آن را به‌درستی و بر پایه مسئولیتی که بر عهده گرفته است، انجام دهد.

 

وی  با بیان اینکه تعصبات و امیال شخصی را در اختیار و مسئولیت ها و شرح وظایف تداخل ندهیم ادامه داد:باید بتوانیم از اختیار عمل و مسئولیت خودمان به نحو احسن در امورات استفاده کنیم .

 

مدیرکل زندان های همدان با بیان اینکه کارکنان امانتداری و رازداری را سرلوح کار خود قرار دهند ادامه داد: مطرح کردن مسائل خانوادگی در بیرون مجموعه قابل پذیرش نیست و حریم خانواده باید حفظ گرددوبه جای پرداختن به مسائل حاشيه اي در فکر حل مشکلات مردم و عوامل باشیم .

 

مدیرکل زندان های همدان با اشاره به لزوم صیانت از پرسنل به عنوان سرمایه های سازمانی ،وظیفه حفاظت و اطلاعات را پیشگیری  عنوان کرد و گفت : اصل بر پیشگیری است  و به همکاران خود تاکید کرد تا پیشگیری و صیانت از کارکنان و سربازان وظیفه  را در اولویت کاری قرار دهند.

وی  خطاب به حاضرین درجلسه خاطر نشان کرد : با آموزش های  مستمر ویاد آوری نکات امنیتی و حفاظتی نسبت به حفظ نیروها از آسیب های متعدد درون و بیرون زندان اهتمام نمایند.

وی افزود: سرکشی به زندان ها هدفمند و با برنامه باشد وضروری است بازدید های شبانه در ساعات مختلف انجام شود تا کارآیی و اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد:اقدامات براساس اهداف پیشگیرانه و آموزش پرسنل باشد وبه پرسنل توجه کرد تا نیازهای آن ها برآورده شود و این موارد موجب ایجاد انگیزه و در نهایت افزایش بهره وری و نیل به اهداف سازمان خواهد شد .

 

پژمان پروین  رعایت کامل حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان زندان های استان را مورد تاکید قرار داد و گفت : یکی از اصول مهم و حائز اهمیت در زندانبانی اسلامی حفظ کرامت  فرد زندانی است.

مدیرکل زندان های همدان  با بیان اینکه رعایت نظم و انضباط موجب ارتقاء و پیشرفت مجموعه می‌شود، ادامه داد: سلسله مراتب اداری و مقررات برای پیشبرد اهداف سازمانی رعایت گردد .

وی افزود : زمانی که آرامش و نظم و انضباط در سطح زندان  ها حاکم گردد موجب  کاهش آسیب در زندان ها می شود و فرماندهان یگان حفاظت  زندان ها به این موضوع حساسیت ویژه ای داشته باشند .

مدیر کل زندان های همدان  رعایت مقررات، موازین نظامی و انتظامی و اجرای دستورالعمل ها را یکی دیگر از موارد مهم عنوان کرد و افزود: رویکرد اصلی یگان حفاظت نظم و امنیت می باشد و افزایش امنیت نیازمند هوشیاری و هوشمندی تمامی پرسنل مخصوصا نیروهای یگان بوده که تلاش شبانه روزی رامی طلبد.

وی ضمن توصیه به احترام متقابل به همدیگرو وفاق و همدلی در بین کارکنان افزود: ایجاد وفاق و همدلی موجب پیشبرد بهتر اهداف سازمانی خواهد شد.

آموزش احترام نظامی  به سربازان وظیفه و پلیس زندان ها ،اجرای دقیق دستور العمل اعزام و بدرقه ،برگزاری کمیته  امنیت در زندان ها ،آموزش مستمر به سربازان وظیفه ( در بخش نظامی و عقیدتی ) ،نظارت بر دوربین های مداربسته ،اجرای مانورها و طرح های هفتگانه  به صورت دقیق ،سرکشی از بندها ،تهیه لباس متحد الشکل برای مراقبین ،برگزاری دوره آموزشی گزارش نویسی برای کارکنان و مراقبین  و… از دیگر نکات مهم و مورد تاکید مدیر کل زندان های استان در این نشست پنج ساعته با روسا و کارکنان حفاظت و اطلاعات ،بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت در زندان های استان بود.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*