سرکشی به زندان‌های استان همدان هدفمند و با برنامه باشد

همدان – مدیرکل زندان های همدان بابیان اینکه باید سرکشی به زندان های همدان هدفمند و با برنامه باشد، گفت: حفظ کرامت فرد زندانی در زندانبانی اسلامی موردتاکید است.

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پروین پیش از ظهر دوشنبه در نشست تخصصی با روسا و کارکنان حفاظت و اطلاعات، بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت گفت: رعایت نظم و انضباط موجب ارتقاء و پیشرفت مجموعه می‌شود و باید سلسله مراتب اداری و مقررات برای پیشبرد اهداف سازمانی رعایت شود.

وی با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات و صاحب تفکر، اندیشه و احساس است و باید نسبت به کار و شغل خود احساس مسئولیت داشته باشد و آن را به‌درستی و بر پایه مسئولیتی که بر عهده گرفته است، انجام دهد، نباید تعصبات و امیال شخصی را در مسئولیت ها و شرح وظایف دخالت داد.

پروین با بیان اینکه باید بتوانیم از اختیار عمل و مسئولیت خود به نحو احسن در امورات استفاده کنیم، گفت: کارکنان امانتداری و رازداری را سرلوح کار خود قرار دهند چراکه مطرح کردن مسائل خانوادگی در بیرون مجموعه قابل پذیرش نیست و حریم خانواده باید حفظ شود و به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای به فکر حل مشکلات مردم و عوامل باشیم.

مدیرکل زندان های همدان با اشاره به لزوم صیانت از پرسنل به عنوان سرمایه های سازمانی، وظیفه حفاظت و اطلاعات را پیشگیری عنوان کرد و گفت: اصل بر پیشگیری است و باید پیشگیری و صیانت از کارکنان و سربازان وظیفه در اولویت کاری قرار گیرد.

بازدید های شبانه در ساعات مختلف انجام شود

وی خطاب به حاضرین بابیان اینکه باید با آموزش های مستمر و یاد آوری نکات امنیتی و حفاظتی نسبت به حفظ نیروها از آسیب های متعدد درون و بیرون زندان توجه داشت، گفت: باید سرکشی به زندان ها هدفمند و با برنامه باشد و بازدید های شبانه در ساعات مختلف انجام شود تا کارآیی و اثرگذاری لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: اقدامات نیز باید بر اساس اهداف پیشگیرانه و آموزش پرسنل باشد تا نیازهای آنها برآورده شود چراکه این موارد موجب ایجاد انگیزه و در نهایت افزایش بهره وری و دستیابی به اهداف سازمان خواهد شد.

پژمان پروین رعایت کامل حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی زندانیان را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از اصول مهم و حائز اهمیت در زندانبانی اسلامی حفظ کرامت فرد زندانی است.

مدیرکل زندان های همدان با بیان اینکه زمانی که آرامش و نظم و انضباط در سطح زندان ها حاکم شود کاهش آسیب در زندان ها را شاهد خواهیم بود و فرماندهان یگان حفاظت زندان ها باید به این موضوع حساسیت ویژه ای داشته باشند.

مدیر کل زندان های همدان رعایت مقررات، موازین نظامی و انتظامی و اجرای دستورالعمل ها را یکی دیگر از موارد مهم عنوان کرد و افزود: رویکرد اصلی یگان حفاظت نظم و امنیت است و افزایش امنیت نیازمند هوشیاری و هوشمندی تمامی پرسنل به خصوص نیروهای یگان بوده که تلاش شبانه روزی را می طلبد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*