دکتر جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان های استان تهران: شرط لازم برای اجرای مطالبات ۲۰گانه مقام معظم رهبری«مدظله العالی» ؛ برنامه ریزی کلان، اجرای بدون تاخیر برنامه ها و نظارت مستمربر حسن انجام آنهاست

دکتر جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان های استان تهران گفت: توسعه امنیت در زندان ها مهمترین رکن اجرای صحیح برنامه های اصلاحی و تربیتی است چرا که بدون امنیت هیچ یک از برنامه های اصلاحی و تربیتی به ثمر نخواهد نشست.

رئیس سازمان زندان ها در ادامه با اشاره به مطالبات رهبری معظم انقلاب از قوه قضائیه گفت: بخش هایی از این مطالبات با زندان های کشور در ارتباط است و همه ما باید تلاش کنیم تا مطالبات ایشان را با دقت اجرا نمائیم.

وی ادامه داد: اولین مطالبه ایشان تحول در دستگاه قضا است پس در زندان ها نیز به عنوان بخشی از دستگاه قضایی باید به دنبال تحول سازنده باشیم که این امر مستلزم برنامه ریزی کلان، اجرای دقیق و بدون تاخیر برنامه هاست که عین مطالبه ایشان است.

این مقام ارشد قضایی افزود: برنامه ریزی کلان و دقیق مستلزم آسیب شناسی فرایندها و فعالیت هاست که به طور مرتب باید انجام شود و هر جا نقصی در عملکرد ها وجود دارد به شکل اصولی رفع شود.

وی همچنین تاکید کرد: امنیت پایدار و علمی، محور تمام برنامه ریزی ها در زندان هاست و نباید هیچ یک از خدمات زندانبانی موجب خدشه دار شدن موضوع امنیت در زندان ها شود.

دکتر جهانگیر در ادامه ضمن بر شمردن سایر مطالبات رهبری معظم انقلاب گفتند: تاکید بر پیشگیری از وقوع جرم یکی دیگر از مطالبات به حق ایشان از دستگاه قضا است.

وی تصریح کرد: در حوزه اقدامات پیشگیرانه توجه به خانواده های زندانیان، تلاش برای رفع مشکلات زندانیان، برنامه ریزی برای اقدامات بعد از خروج زندانیان، توسعه آموزش مهارت های اساسی برای زندانیان، از جمله اقداماتی است که می توان انجام داد.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: متاسفانه برخی از خانواده های زندانیان در هنگام ملاقات سعی در انتقال اقلام ممنوعه به داخل زندان دارند اما باید بدانند که تمامی این اقلام در بازرسی های دقیق و قبل از ورود به پوسته داخلی زندان ها کشف می شود و تنها ماحصل این کار آنها، اقدام بزهکارانه، تکرار چرخه جرم و از بین رفتن زمینه های لازم برای اصلاح و تربیت زندانی است.

وی از مسئولین زندان ها خواست به نحو شایسته اطلاع رسانی و آموزش لازم را در خصوص آسیب های اینگونه کارها به خانواده های زندانیان بدهند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری در زندان ها گفت: رئیس محترم قوه قضائیه اخیراً دستور دادند پرونده تمامی زندانیان بدهکار مالی مورد بررسی قرار گیرد تا حداکثر مساعدت قضایی و قانونی در مورد آنان اعمال شود.

رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: حضرت آیت الله رئیسی همچنین بر عدم ضرورت حضور زنان در زندان ها نیز تاکید دارند لذا باید شرایط آزادی آن دسته از زنان را که بر اساس قوانین امکان آزادی آنها و یا استفاده از مجازات های غیر از حبس برایشان فراهم است را مهیا کنیم.

دکتر جهانگیر در جمع بندی سخنان خود با تاکید مجدد بر مطالبات رهبری معظم انقلاب و همچنین ریاست قوه قضائیه تاکید کرد: همه ما در قبال وظایف و جایگاه شغلی خود مسئول هستیم و نباید خدای ناکرده با عملکرد ضعیف موجب تضیع حقوق شهروندی افراد شویم و یا زمینه را برای سوء استفاده دشمنان قسم خورده انقلاب فراهم نماییم.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان زندان ها با قدردانی از خدمات مصطفی محبی مدیرکل سابق زندان های استان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب را به عنوان مدیرکل جدید این استان معرفی نمود.

در انتهای این مراسم حیات الغیب طی سخنانی به ارائه برنامه های خود پرداخت.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*