مدیر کل زندان های همدان حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند را مورد تاکید قرارداد

پژمان پروین در جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان همدان  گفت :  از دیدگاه روانشناسی بیشترین آسیب متوجه افرادی است که سرپرست آنها در قید حیات است ولی در نزد خانواده نیست و  عنوان داشت که وظیفه ما است که به رنج های خانواده های زندانیان نیازمند رسیدگی نمائیم ودر این راستا  حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان را مورد تاکید قرارداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان همدان با حضور پژمان پروین  مدیر کل زندان های همدان  ،مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان همدان ،جمعی از مسئولين  قضائي و اجرائي و خيرين  در سالن اجتماعات انجمن  حمایت زندانیان همدان  برگزار شد.

  در ابتدا مهدی فضلی مدیر عامل انجمن  حمایت  زندانیان همدان به ارائه گزارش  کاملی از عملکرد این انجمن در زمینه  خدمت رسانی به خانواده های مددجویان تحت پوشش از جمله پرداخت مستمری نقدی و غیرنقدی ، تهیه و توزیع لوازم ضروری منزل و جهیزیه نوعروسان ، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سال گذشته  و آمار مقایسه ای آن  پرداخت و گفت :اولویت اصلی کار انجمن رسیدگی به امور خانواده های نیازمند زندانیان می باشد .

در ادامه  پژمان پروین مدیرکل زندان های استان همدان  و رئیس هیئت مدیره انجمن هم به خدمات شایسته و ارزشمند ارائه شده به خانواده های مددجویان تحت پوشش انجمن اشاره کرد و ضمن قدردانی از حمایتها و اقدامات نوع دوستانه مسئولین  و خیرین عزیز همدانی ، اظهار کرد: همیشه نیازهای خانواده های زندانیان را از دو منظر مادی و معنوی مورد توجه قرار داده و همواره از کمکهای فرهنگی و معنوی به این قشر آسیب پذیر از جامعه غفلت نکنیم و تواما از هرگونه کمکی در خصوص رفع نیازمندیهای مادی آنان نیز دریغ ننمائیم .

وی افزود :هدف از تاسیس انجمن حمایت زندانیان همدان  به عنوان یک (ngo) سازمان مردم نهاد برای آموزش و حمایت از کسانی  است که سرپرست آنان در خانواده حضور ندارند .

پژمان پروین در جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان همدان  گفت :  از دیدگاه روانشناسی بیشترین آسیب متوجه افرادی است که سرپرست آنها در قید حیات است ولی در نزد خانواده نیست و  عنوان داشت که وظیفه ما است که به رنج های خانواده های زندانیان نیازمند رسیدگی نمائیم ودر این راستا  حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان را مورد تاکید قرارداد .

 

وی یاد آور شد : عوامل مختلفی وجود دارد که باعث زندانی شدن فرد می شود و  یکی از دلایل اصلی نا آگاهی افراد است و ما باید دست به دست هم دهیم تا آنها را به اجتماع بازگردانیم .

وی ادامه داد :از این حیث انجمن ها در قالب تفاهم نامه های متنوع و متعدد دست یاری به سوی نهادهای  حمایتی از قبیل بهزیستی ،کمیته امداد و…  دراز می کنند و صمیمانه آمادگی پذیرش مساعدت‌های آنان هستندتا بتوانند خدمات بهتری را به خانواده های زندانیان بی بضاعت ارایه دهند .

وی افزود: باید دیدگاه جامعه نسبت به خانواده زندانیان تغییر یابد ، نسبت به آن ها احساس مسئولیت کنیم زیرا عدم توجه به این موضوع آسیب های فرهنگی ، اخلاقی و اقتصادی فراوانی را به دنبال دارد.

استفاده از ظرفیت مساجد و بسیج ،ثبت انجمن در موقوفه ،ساخت منزل برای مددجویان و خانواده ها در نشست مشترک با کمیته امداد از دیگر نکاتی بود که مدیر کل زندان های همدان مورد تاکید قرار داد .

در ادامه  حاضرین شرکت کننده در جلسه ضمن اعلام نظرات مشورتی خود در خصوص نحوه رسیدگی های بهتر به امورخانواده های   زندانیان ونیازهای اصلی خانواده های بی بضاعت ، آمادگی خود را  برای  همکاری های بیشتر با انجمن اعلام  کردند.

در این نشست  با حضور اعضای حاضر نسبت به رای گیری  برای  انتخاب دو نفر بازرس اقدام شد که سعید گلستانی و حسن رضائی طبق اكثريت آراء بعنوان دو نفر بازرس مجمع عمومي سالیانه انجمن در سال جاری   انتخاب و معرفي شدند.

در پایان  جلسه  از تعدادی از مسئولین و خیرین مرتبط با انجمن بدلیل همکاری  صمیمانه ای که  در سال  گذشته  با انجمن حمایت زندانیان داشتند  با اعطای لوح سپاس با امضای مشترک مدیرکل زندان های استان و مدیر عامل انجمن تقدیر بعمل آمد .

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*