مدیرکل زندان های همدان :کارکنان مانوس با قرآن کریم به عنوان سفیران اصلاح و تربیت در زندان ها هستند

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در آئین اختتامیه مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان وظیفه زندان های استان همدان از شرکت کنندگان در این مسابقات به عنوان سفیران اصلاح و تربیت نام برد و گفت :شما باید الگوی دیگران باشید واميدوارم همه تلاش ما اين باشد كه بتوانيم از قرآن به عنوان چراغ راه آينده در زندگی استفاده كنيم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان از برگزاری مسابقات قرآن کریم کارکنان و سربازان وظیفه زندان های استان خبرداد و گفت : مسابقات استانی قرآن کریم کارکنان مرد، کارکنان زن و سربازان وظیفه با حضور پر شور شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات برگزار شد.

مدیر کل زندان های همدان با اشاره به اهميت و جايگاه كتاب آسماني قرآن به عنوان راهگشا و راهنماي زندگي انسان ها گفت: ظهور و بروز آيات اين كتاب آسماني بايد در زندگي همگان جاري و ساري شود.

وی از شرکت کنندگان در این مسابقات به عنوان سفیران اصلاح و تربیت نام برد و گفت :شما باید الگوی دیگران باشید واميدوارم همه تلاش ما اين باشد كه بتوانيم از قرآن به عنوان چراغ راه آينده در زندگی استفاده كنيم.

وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه مسابقات می‌تواند مشوقی برای ترغیب کارکنان به فعالیت‌های قرآنی باشد، خاطرنشان کرد:امروز جامعه بیش از هر چیز بیشتر به قرآن نیاز دارد و بدون شک توسعه فعالیت و فرهنگ قرآنی تاثیر مضاعفی در افزایش معرفت و بینش افراد جامعه خواهد داشت.

مدیر کل زندان های همدان ادامه داد:یکی از برکات این دوره از مسابقات، توجه کارکنان به معارف و آموزه‌های قرآنی است که زمینه‌ اُنس و اُلفت بیشتر آنان با کلام الهی است.

وی از حضور پرشور کارکنان وسربازان وظیفه در این دوره از مسابقات  ابراز خرسندی کرد و بر اهمیت آموزه های قرآن کریم در سلامت کارکنان و نظام اداری تاکید کرد و گفت : با تقویت باورهای دینی و توجه هرچه بیشتر به آموزه های قرآن کریم در میان کارکنان و سربازان وظیفه، می توان شاهد توسعه بیش از پیش سلامت اداری که موضوعی بسیار مهم و با اهمیت در تمامی سازمان ها هست باشیم.

وی اظهار کرد :ترویج فرهنگ قرآنی یکی از ضروریات است و این فرهنگ باید در میان کارکنان اشاعه یابد و شاهد گسترش و حضور شرکت کنندگان بیشتری در دوره‌های بعدی باشیم.

پژمان پروین استمرار و تداوم برگزاری این‌ مسابقات را امری لازم و ضروری برشمرد و گفت: امیدوارم که در سال‌های آینده شرکت‌کنندگان بیشتری در این مسابقات حضور یابند و نسبت به این کتاب آسمانی قدم‌های مثبت‌تری برداشته شود.

وی افزود : عمده‌ترین تأثیر کلام وحی طبق آیه قرآن کریم آرامش قلبی است که ارزش بالایی هم دارد و هر کس با آیات الهی انس بگیرد به طور حتم آرامش درونی خاصی حس می‌کند.

وی ادامه داد :این دوره از مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل، اذان، مفاهیم وحفظ سوره منتخب برگزار شد و منتخبان زندان های تابعه استان با یکدیگر به رقابت سالم قرآنی پرداختند.

گفتنی است در پایان این دوره از مسابقات که طی یک روز برگزار شد نفرات ذیل حائز رتبه های برتر شدند:

 

مفاهیم کارکنان مرد

۱-سید احمد موسوی

۲-مصطفی متین

۳-محمد افسری مقدم

مفاهیم سربازان وظیفه

۱-علیرضا فراهانی

۲-مهدی امینی شکیب

۳-محمد نادری

مفاهیم کارکنان خانم

۱-زهراسلطانی

۲-شادی طیبی آراسته

۳-فاطمه ترک زبان

ترتیل کارکنان خانم

۱-اکرم بابایی

۲-معصومه حبیبی

۳-نفیسه کرمی

قرائت کارکنان مرد

۱-رضا فلاح

۲-سیروس قنبر ی

۳-ایمان درکلام

حفظ کارکنان مرد

۱-علی طائفی همراه

۲- حسن رضایی

حفظ ( ۱ جزء )سربازان وظیفه

۱-علی گلستانی

۲-محمد مهدی  زنگانی

۳-محمد قهری  شیرین آبادی

حفظ سوره منتخب

۱-محمد حمزه لایق

۲-رسول طالبی

اذان سربازان وظیفه

۱-رسول طالبی

۲-حسین شعبانی

قرائت سربازان وظیفه

۱-رضا کردورکانه

۲-بهروز نجفی

۳-علی سپهر

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*