برگزاری نشست مشترک اداره کل زندان های همدان با اداره کل ورزش و جوانان استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،نشست مشترکی با حضور محمد پورسینا رئیس اداره فرهنگی تربیتی ومحسن عبدالملکی  کارشناس تربیت بدنی اداره کل زندان های همدان با  معاونین اداره کل ورزش و جوانان همدان در راستای هماهنگی با هیات های ورزش همگانی ،بومی محلی ،هیئت بدنسازی ،آمادگی جسمانی ،زورخانه ای و پهلوانی ،هیئت پزشکی ،شطرنج و والیبال در راستای ارتقا ء ورزش زندانیان زندان های استان در محل دفتر معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

در این جلسه قهرمانی معاون اداره کل ورزش و جوانان ،فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی را به عنوان ابزاری برای ارتقاء سطح روحی و همچنین نشاط و شادابی زندانیان برشمرد و خواستار همکاری و تعامل هیئت های ورزشی با اداره کل زندان های همدان شد .

در ادامه پورسینا رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان های همدان ضمن قدردانی از برگزاری این جلسه به بیان مشکلات زندانیان در داخل زندان و نقشی که ورزش در عملکرد و بازگشت آبرومندانه آنان به جامعه دارد اشاره کرد .

در ادامه این نشست رئیس هیئت ورزش همگانی با قبول درخواست این اداره کل مبنی بر آموزش ورزش صبحگاهی توسط مربیان مجرب به کارکنان و زندانیان در همدان و سایر شهرستان ها استان موافقت کرد و افزود : با انعقاد تفاهم نامه این مهم عملی می گردد .

رئیس هیئت ورزش های بومی و محلی با بیان اینکه زندانیان تنها قشری هستند که از امکانات فیزیکی برخوردار نیستندافزود: آمادگی برگزاری مسابقات و جشنواره های بومی را با مربیان و داوران مجرب را دارد . 

وی اظهارکرد :در راستای آموزش و برگزاری مسابقات بومی و محلی و در اختیار قرار دادن البسه ورزش و توپ با اداره کل زندان های همدان همکاری می نماید.

رئیس هیئت زورخانه ای با بیان اینکه این هیئت در سالیان قبل نیز همکاری صمیمانه ای با اداره  کل زندان ها داشته است پیشنهاد کرد که در مسابقات زورخانه ای از هیئت دعوت به عمل می آید تا هرگونه همکاری را با این مجموعه داشته باشیم و برای سایر شهرستان ها که امکان ورزش زورخانه ای را دارند مربی اعزام خواهیم کرد .

رئیس هیئت پزشکی گفت:نسبت به اعزام کادر پزشکی و امدادگری برای جلوگیری از حوادث احتمالی در مسابقات ورزشی همکاری نماید .

نماینده هیئت شطرنج نیز خاطر نشان کرد : هیئت ورزشی شطرنج در برگزاری و اعزام مربی  برای آموزش مستمر با اداره کل زندان ها همکاری نماید .

در ادامه این نشست نماینده هیئت والیبال پیشنهاد داد که این هیئت کلاس های آموزشی مربی و داور برای کارکنان و زندانیان را برگزار نماید و برای مسابقاتی که به صورت کشوری در همدان برگزار می گردد آمادگی هر نوع همکاری را دارند .

در پایان ضمیری معاون ورزش و جوانان نیز با بیان اینکه هیئت ها باید به مبحث آموزشی، تربیت مربی و داور در داخل زندان بیشتر اهمیت دهند تا زندان به صورت خود کفا در هر رشته ورزشی موردی نیاز به اعزام مربی و داور داشته باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*