جشن گلریزان در همدان برگزار شد

همدان- ایرنا- جشن گلریزان ستاد دیه با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شامگاه چهارشنبه همزمان با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، قائم مقام ستاد دیه کشور و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی همدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان در این آیین با بیان اینکه زندانی شدن افراد تبعات و آسیب های اجتماعی فراوانی به ویژه برای خانواده های آنان به همراه دارد افزود: بعد از انجام واجبات دینی هیچ عملی به اندازه دستگیری از مردم ارزشمند نیست.

حجت الاسلام حبیب اله شعبانی موثقی اظهار داشت: نگرش قرآن کریم و اسلام به مساله جامعه، یک نگرش مبتنی بر تعاون است و در آیات الهی توجه به وضعیت جامعه و دستگیری از مردم مورد عنایت است.
امام جمعه همدان ادامه داد: اگر کسی به وضعیتی برسد که بتواند مشکلی را حل کند و زندانی بی گناه و نیازمندی را آزاد کند؛ نشان از لطف الهی به خیران نیک اندیش است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: زندانی شدن افراد آسیب هایی را در جامعه در پی دارد در حالیکه دستگیری از زندانی از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

وی افزود: این کار نیک و پسندیده موجب آزادی یک زندانی، شادی یک خانواده و بازگشت پول یک فرد می شود.

رییس کل دادگستری همدان نیز گفت: همه ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه انفاق و کمک به بندگان خدا، مومنان با الگوبرداری از امیرالمومنین علی (ع) و امام حسن مجتبی (ع) اقدام به مساعدت و کمک به مستمندان می کنند.
توکل حیدری افزود: کمک به مردم و دستگیری از نیازمندان جزو اصول امام علی (ع) و امام حسن مجتبی (ع) بود و امام علی (ع) برای نیازمندان، افراد بی سرپرست و مستمندان به مثابه یک پدر بود.
وی اظهار داشت: به منظور حمایت و کمک مالی به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و برای آزادی افرادی که جرمی مرتکب نشده بلکه به خاطر بدهی راهی زندان شدند همایش گلریزان برگزار می شود.
رییس کل دادگستری همدان افزود: این همایش همزمان با ماه مبارک رمضان برای اولین سال در تمامی شهرستانهای همدان در حال برگزاری است.
حیدری با بیان حدیثی در مورد کمک به همنوعان اظهار داشت: روز قیامت روز حسرت است و امروز زمانی است که می توان کاشت و در قیامت برداشت کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*