مدیرکل زندان های همدان بر تقویت برنامه های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بر تقویت برنامه های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد و گفت : باید آموزش های فرهنگی و قرآنی را تقویت و به شکلی هدفمند  برنامه ریزی و پیگیری کنیم  و زمینه را برای اصلاح و تربیت و بازگشت مددجویان به جامعه فراهم  گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان به همراه جمعی از مسئولان ستادی اداره کل در کانون اصلاح و تربیت همدان حضور یافت واز نزدیک در جریان اقدامات انجام شده آن مجموعه قرار گرفت .

در این بازدید مدیرکل زندان های همدان ضمن  بازدید از قسمت های مختلف کانون به دیدار چهره به چهره با مددجویان پرداخت و دستور لازم را برای رفع مشکلات آن ها ارائه کرد .

مدیر کل زندان های همدان در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت همدان حضور یافت وبا تبریک این ایام مبارک و نورانی افزود: ماه رمضان ماه مهمانی خدا و ماه خودسازی و تزکیه نفس است که همه ما باید قدر آن را بدانیم و از آن بهره های فراوانی ببریم.

وی ادامه داد : باید آموزش های فرهنگی و قرآنی را تقویت و به شکلی هدفمند برنامه ریزی و پیگیری کنیم  و زمینه را برای اصلاح و تربیت و بازگشت مددجویان به جامعه فراهم  گردد.

مدیرکل زندان های همدان  در ادامه  ضمن قدردانی از زحمات مسئولان کانون اصلاح و تربیت خواستار  تلاش بیشتردر زمینه اقدامات فرهنگی و تربیتی ،امورات قضایی مددجویان و تلاش مددکاران در راستای اخذ رضایت شکات شد .

وی با تاکید بر نقش مهم مددکاران اظهار کرد: مددکاران اجتماعی بیشترین ارتباط را با مددجویان و خانواده‌های آنان دارند و لازم است  تا مددکاران درک صحیحی از مشکل و موقعیت زندانی داشته باشند و با مسئولیت‌ پذیری و وجدان کاری در کمک به آنان اهتمام ورزند.

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود جلب رضایت از شکات و تعامل بیشتر با مراجع قضایی را از دیگر امور مهم واحدهای مددکاری عنوان کرد .

وی با اشاره به ادامه تحصیل مددجویان خاطر نشان کرد :با توجه به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان زندان ها هیچ گونه منع ادامه تحصیل برای مددجویان در تمامی مقاطع تحصیلی وجود ندارد و مسئولان کانون با جدیت موضوع را پیگیری و عملیاتی نمایند .

گفتنی است در این بازدید ضمن بازدید از کلیه فضای فیزیکی کانون دستوراتی برای بهینه استفاده کردن از فضاها ارائه که در طول سال جاری اقدام خواهد شد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*