لزوم تقویت برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در زندان‌های همدان

همدان – مدیرکل زندان‌های همدان بر تقویت برنامه‌های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد و گفت: مددکاران باید درک صحیحی از مشکل و موقعیت زندانی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پروین ظهر یکشنبه در بازدید از کانون اصلاح و تربیت همدان بر تقویت برنامه‌های فرهنگی و قرآنی تاکید کرد و گفت: باید آموزش‌های فرهنگی و قرآنی را تقویت و به شکلی هدفمند برنامه ریزی و پیگیری کنیم تا زمینه برای اصلاح و تربیت و بازگشت مددجویان به جامعه فراهم شود.

وی بابیان اینکه رمضان ماه مهمانی خدا و ماه خودسازی و تزکیه نفس است که همه ما باید قدر آن را بدانیم و از آن بهره‌های فراوانی ببریم، ادامه داد: مسئولان کانون اصلاح و تربیت باید تلاش بیشتری در زمینه اقدامات فرهنگی و تربیتی داشته باشند.

مدیرکل زندان‌های همدان خواستار توجه مسئولان به امور قضائی مددجویان و تلاش مددکاران در راستای اخذ رضایت شکات شد.

پروین با تاکید بر نقش مهم مددکاران اظهار کرد: مددکاران اجتماعی بیشترین ارتباط را با مددجویان و خانواده‌های آنان دارند و باید مددکاران درک صحیحی از مشکل و موقعیت زندانی داشته باشند و با مسئولیت پذیری و وجدان کاری در کمک به آنان اهتمام ورزند.

مدیر کل زندان‌های همدان در بخش دیگری از سخنان خود جلب رضایت از شکات و تعامل بیشتر با مراجع قضائی را از دیگر امور مهم واحدهای مددکاری عنوان کرد.

وی با اشاره به ادامه تحصیل مددجویان عنوان کرد: با توجه به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان زندان‌ها هیچ گونه منع ادامه تحصیل برای مددجویان در تمامی مقاطع تحصیلی وجود ندارد و مسئولان کانون باید با جدیت موضوع را پیگیری و عملیاتی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*