مدیرکل زندان های همدان بر توسعه وتقویت برنامه های ورزشی در زندان های استان تاکید کرد

مدیر کل زندان های همدان در نشست صمیمی با مدیرکل ورزش و جوانان استان ورزش در زندان ها را امری ضروری عنوان کرد و برتوسعه و  تقویت برنامه های ورزشی در زندان های استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در نشست صمیمی  با جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان استان  دیدار و گفتگو کرد.

بنا براین گزارش ،این نشست صمیمی درراستای توسعه فعالیت های ورزشی در زندان ها صورت پذیرفت .

در این نشست مدیر کل زندان های همدان بر استفاده از ظرفیت استان  برای بهینه سازی ورزش ،کارکنان ،سربازان وظیفه و زندانیان تاکید کرد .

مدیر کل زندان های همدان در نشست صمیمی با مدیرکل ورزش و جوانان استان ورزش در زندان ها را امری ضروری عنوان کرد و بر تقویت برنامه های ورزشی در زندان های استان تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پر کردن اوقات فراغت زندانیان با ورزش و توسعه فضاهای ورزشی در زندان های استان را مورد تاکید قرار داد .

پروین در ادامه با بیان اینکه  ورزش کردن زندانیان در آرامش روحی و روانی و بالابردن اعتماد به نفس آن ها بسیار تاثیر گذار است  خاطر نشان کرد :به منظور ایجاد روحیه نشاط و شادابی، ورزش صبحگاهی هر روز صبح در همه بندها بطور منظم برگزار می گردد  و تقریبا همه زندانیان در آن شرکت فعال دارند.

مدیر کل زندان های همدان اظهار کرد : ساخت و تجهیز سالن های ورزشی  زندان ها را در اولویت کاری این اداره کل می باشد  و خواستار دعوت از مربیان ورزش صبحگاهی برای ایجاد نشاط و تنوع در بین زندانیان شد .

مدیر کل زندان های همدان ادامه داد:رفع بسیاری از مشکلات روحی و روانی زندانیان  با استفاده از ابزار ورزش میسر بوده و ایجاد نشاط و پر کردن اوقات فراغت به طور مفید در سایه برنامه ریزی مدون و مستمر فعالیت های ورزشی در داخل زندان ها به دست خواهد آمد .

وی همچنین از برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در طول سال برای کارکنان ،سربازان وظیفه و زندانیان خبر داد و گفت : مسابقات مختلف ورشی در رشته های متنوع در طول سال برای گروههای هدف در زندان های استان برگزار می گردد.

مدیر کل زندان های همدان یادآورشد:  در سال جاری با برنامه ریزی مناسب، فعالیت های ورزشی را در زندان ها ارتقاء خواهیم داد  وورزش به خصوص ورزش  همگانی را در زندان های استان نهادینه خواهیم کرد.

در ادامه جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان ضمن قدردانی از حضور مدیر کل زندان های همدان در این نشست صمیمی ،از انعقاد تفاهم نامه در راستای فعالیت های ورزشی با اداره کل زندان های استان همدان خبر داد و گفت :  همکاری لازم را دراین راستا با اداره کل زندان های استان انجام خواهیم داد و امکانات بیشتری را به افرادی می دهیم که از امکانات فیزیکی کمتری برخوردارند .

وی در ادامه همچنین ازآمادگی اداره کل ورزش و جوانان برای همکاری در برگزاری جشنواره های ورزشی ،اعزام مربی ،داور و ارائه تجهیزات و امکانات لازم به این مجموعه خبر داد .

جهانشیر  ایجاد زیرساخت‌های ورزشی را از وظایف اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و از اداره کل  زندان‌ها خواست از ظرفیت و امکانات دستگاه ورزش و جوانان برای اجرای ورزش همگانی در زندان‌ها استفاده کنند.

گفتنی است همچنین در این راستا جلسه ای با مرتضی خدابنده لورئیس هیئت بدن سازی استان نیز برگزار و مقرر شد همایش و کارگاه علوم ورزشی در ماه مبارک رمضان به صورت رایگان توسط اساتید مجرب در تمام زندان های استان با موضوع ورزش صبحگاهی ،آمادگی جسمانی و آسیب های ناشی از فقر حرکتی با هماهنگی هیئت مذکور اجرایی شود .

در پایان  این نشست راه های همکاری فی مابین این دو دستگاه بحث و بررسی شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*