مدیر کل زندان های همدان برگسترش وتقویت همکاری ها در زمینه آموزش فنی و حرفه ای در زندان های استان تاکید کرد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در نشست صمیمی با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان برگسترش وتقویت همکاری ها در زمینه آموزش  فنی و حرفه ای در زندان های استان تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در نشست صمیمی  با وهب مختاران مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دیدار و گفتگو کرد.

بنا براین گزارش ،این نشست صمیمی در راستای توسعه فعالیت های فنی و حرفه ای ،اشتغال و در ادامه تولید و کسب درآمد برای زندانیان صورت پذیرفت .

در ابتدای این نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت :این  اداره کل با رویکرد اشتغال در حال تبدیل کارگاهها به آموزشی – تولیدی می باشد تا فرد مهارت دیده به راحتی بتواند در جامعه ایفای نقش کند.

وی در ادامه خواستار راه اندازی کارگاه آموزشی تولید مصنوعات چرمی در زندان مرکزی همدان شد و گفت: آموزشی که منتج به اشتغال و بازار گردد به طور یقین آموزش موفقی می باشد.

وی با تاکید بر توانایی ایفای نقش آموزش ها در فضای کسب و کار افزود:از هر لحاظ آمادگی ارائه آموزش های مهارتی با توجه به بازار کسب و کار روز دنیا را داریم.

در ادامه کار آفرین مربوطه توضیحات لازم را در خصوص چگونگی راه اندازی این صنعت در زندان همدان ارائه نمود.

در ادامه مدیر کل زندان های همدان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق الهی ،برگسترش و تقویت همکاری ها در زمینه های آموزش های فنی و حرفه ای در زندان های استان تاکید کرد .

وی همچنین از توسعه و تجهیز کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی در زندان های استان خبر داد و گفت :در حال آماده کردن زیر ساخت ها برای اقدامات گسترده هستیم  و ابراز امیدواری کرد با امکانات فراهم شده و همکاری سازمانهای مربوطه روز به روز شاهد افزاش کمی و کیفی این فعالیتها باشیم.

وی افزود :  تمام تلاش و سعی خود را خواهیم نمود که تمام فرآیندهای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان را در رشته های کاربردی وتخصصی در زندان های استان با نگاه ویژه و خاصی توسعه دهیم واین را  امری ضروری و حیاتی دانست.

مدیر کل زندان های همدان ضمن قدردانی از حضور ارزشمند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و همکاران وی در مجموعه اداره کل زندان های استان همدان بخاطر پی گیری آموزش برای  ایجاد یک چرخه اقتصادی در استان گفت : با کمک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای اعتماد به نفس را به زندانی ها بر می گردانیم و سپس یک شغل و حرفه را آموزش می دهیم تا به جامعه برگردندو از این طریق بتوانند درآمد کسب نمایند .

وی از راه اندازی کارگاه آموزشی تولید مصنوعات چرمی در زندان ها با رویکرد اشتغال استقبال کرد و گفت : ما با اهداف کوتاه مدت با همکاری اداره  فنی و حرفه ای  برای گسترش فعالیت های اشتغال زا ،پردرآمد و آموزش های به روز در سطح استان هستیم.

مدیر کل زندان های همدان با اظهار خشنودی از فعالیت ها و همکاریهای این دونهاد گفت: زیر ساخت های لازم را ایجاد خواهیم کرد  تا کار بهینه و سریعتر پیش برود و بتوانیم در راستای توانمند سازی زندانیان برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه گام های موثری برداریم .

گفتنی است در پایان  این نشست راه های همکاری فی مابین این دو دستگاه بحث و بررسی شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*