مدیرکل زندان های همدان :زمینه لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم گردد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در بازدید از زندان همدان گفت : باید بسترهای لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود وحل مشکلات زندانیان در زندان‌ها و فراهم شدن زمینه بازگشت مجدد آن ها به جامعه مورد توجه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان به همراه  جمعی  از مسئولان ستادی در زندان همدان حضور یافتندو ضمن بازدید از بخش های مختلف در جریان اقدامات انجام شده این مجموعه قرار گرفت .

مدیرکل زندان های همدان در این بازدید به ارتباط چهره به چهره با زندانیان پرداخت و به درخواست ها و مشکلات آنها رسیدگی و رهنمودهای لازم را ارائه  کرد.

در این بازدید که حدود دو ساعت به طول انجامید ،مدیر کل ززندان های همدان  از نزدیک به مسائل و مشکلات زندانیان  شامل مسائل  حقوقی و قضائی ، بهداشتی و درمانی و همچنین سایر درخواست ها در خصوص تجهیز و تکمیل اجناس فروشگاه ، حضور پزشک متخصص در بهداری و تشکیل منظم انجمن NA ، رسیدگی کرد.

 وی  خطاب به زندانیان گفت : در مدتی که در زندان هستند از وقت و توان خود حداکثر استفاده را در خصوص پاکسازی روح و روان ، عادت به زندگی سالم و احترام به قوانین و مقررات و احترام به حقوق دیگران برای  شروع یک زندگی سالم و درست در راستای آماده سازی خودبرای بازگشت به جامعه و کانون خانواده را بنمایند .

مدیر کل زندان های همدان افزود : باید بسترهای لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود وحل مشکلات زندانیان در زندان‌ها و فراهم شدن زمینه بازگشت مجدد آن ها به جامعه مورد توجه است.

وی در ادامه از روند بازسازی و تجهیزات سالن ورزشی بازدید و پس از آن از واحد نانوایی ، قسمت های مختلف آشپزخانه بازدید و به بررسی کیفیت طبخ غذا پرداخته و نکاتی را در برای  افزایش کیفیت آن  عنوان کرد.

پژمان پروین  در ادامه در جمع کارکنان روانشناس زندان همدان حضور یافت و   با تاکید بر رفتار و گفتار معقولانه و بر مبنای منطق و احترام  برای ایجاد زمینه حسن اعتماد با زندانیان از آنان  خواست  به صورت هماهنگ و منسجم عمل نمایند .

وی افزود :اثرگزاری و اهمیت کار روانشناسان در زندان بر کسی پوشیده نیست و باید توجه ویژه ای به این مقوله بشود.

مدیرکل  زندان های همدان در ادامه تاکید کرد : امید دادن و تسکین مددجو در بدو ورود یکی از مهمترین بخش از اقدامات روانشناسان در زندان ها است تا ضمن همدردی با وی، راهکارهای درست و اصولی را به مددجو ارائه بدهد.

وی خاطر نشان کرد :هنر روانشناس در حرف زدن ، گفتگو و تاثیر و قدرت نفوذ کلام اوست ، سعی کنید طبق الگوی مشخص و با هدف حرکت کنید و در کنار تجربه و محفوظات قبلی ، از علم  روز استفاده کنید .

مدیرکل زندان های استان در ادامه به انتقال تجربیاتی در زمینه الگوی مناسب رفتاری و ایجاد حس احترام متقابل با زندانیان در زندان های خراسان شمالی  پرداخت  و در پایان از روانشناسان  خواست  از مدل های زودبازده برای  تاثیر سریع به زندانیان استفاده نمایند و از حداکثر انرژی خود در روش های مشاوره بهره بجویند تا بدینوسیله موجب کاهش استرس و تنش و رفتارهای پرخطر در زندان شوند .

گفتنی است در پایان مدیر کل زندان های همدان  از ماشین مخصوص اعزام زندانیان به مراجع قضایی بازدید و تذکراتی را پیرامون تجهیز و ایمن سازی آن   بیان کرد .  

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*