شرایط لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود

همدان – مدیرکل زندان‌های همدان گفت: باید بسترهای لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود و حل مشکلات زندانیان در زندان‌ها و فراهم شدن زمینه بازگشت مجدد آنها به جامعه مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پروین پیش از ظهر چهارشنبه به همراه جمعی از مسئولان ستادی در زندان همدان حاضر شد و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف در جریان اقدامات انجام شده این مجموعه قرار گرفت.

مدیرکل زندان‌های همدان در این بازدید خطاب به زندانیان گفت: زندانیان در مدت حضور در زندان باید از وقت و توان خود حداکثر استفاده را برای پاکسازی روح و روان، عادت به زندگی سالم و احترام به قوانین و مقررات و احترام به حقوق دیگران داشته باشند و خود را برای شروع یک زندگی سالم و درست و بازگشت به جامعه و کانون خانواده آماده کنند.

مدیر کل زندان‌های همدان افزود: باید بسترهای لازم برای بازگشت زندانیان به جامعه فراهم شود و حل مشکلات زندانیان در زندان‌ها و فراهم شدن زمینه بازگشت مجدد آنها به جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه از روند بازسازی و تجهیزات سالن ورزشی، واحد نانوایی و قسمت‌های مختلف آشپزخانه بازدید و به بررسی کیفیت طبخ غذا پرداخت.

پژمان پروین در ادامه در جمع کارکنان روانشناس زندان همدان با تاکید بر رفتار و گفتار معقولانه و بر مبنای منطق و احترام برای ایجاد زمینه حسن اعتماد با زندانیان از آنان خواست به صورت هماهنگ و منسجم عمل کنند.

وی افزود: اثرگذاری و اهمیت کار روانشناسان در زندان بر کسی پوشیده نیست و باید توجه ویژه ای به این مقوله بشود.

مدیرکل زندان‌های همدان در ادامه تاکید کرد: امید دادن و تسکین مددجو در بدو ورود یکی از مهمترین بخش اقدامات روانشناسان در زندان‌ها است تا ضمن همدردی با وی، راهکارهای درست و اصولی را به مددجو ارائه بدهند.

وی خاطر نشان کرد: هنر روانشناس در حرف زدن، گفتگو و تأثیر و قدرت نفوذ کلام اوست بنابراین سعی کنید طبق الگوی مشخص و با هدف حرکت کنید و در کنار تجربه و محفوظات قبلی، از علم روز استفاده کنید.

مدیرکل زندان‌های استان در ادامه به انتقال تجربیاتی در زمینه الگوی مناسب رفتاری و ایجاد حس احترام متقابل با زندانیان در زندان‌های خراسان شمالی پرداخت و در پایان از روانشناسان خواست از مدل‌های زودبازده برای تأثیر سریع به زندانیان استفاده کنند و از حداکثر انرژی خود در روش‌های مشاوره بهره بجویند تا موجب کاهش استرس و تنش و رفتارهای پرخطر در زندان شوند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*