نشست صمیمی مدیر کل زندان های همدان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان

در این نشست پژمان پروین مدیرکل زندان های همدان  و مهدی دهقان نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان  به بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه تعامل مشترک بین دو دستگاه پرداختند . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، مدیرکل زندان های استان در این نشست ضمن تقدیر از همکاری مجموعه صدا و سیمای استان با اداره کل زندان ها به ارائه گزارشی از نحوه ارائه خدمات در حوزه های مختلف فرهنگی ،تربیتی ، بهداشتی و همچنین بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و روز نسیم مهر(روز ملی حمایت از خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان)پرداخت.

پژمان پروین با بیان اینکه اقدامات تأمینی و تربیتی مهمترین رسالت سازمان زندان های کشور است، گفت: رسالت ما  عمل به آیه شریفه “و من  احیاها فکأنما أحیا الناس جمیعا” است و بر اساس این آیه وقتی برای بازگشت یک نفر به آغوش خانواده و جامعه تلاش می شود مانند این است که جامعه ای را احیا نماید.

وی افزود :اقدامات اصلاحی و تربیتی لازمه کار امنیتی است و امنیت زیر ساخت برنامه ها و اقدامات در زندان هاست.

مدیر کل زندان های همدان در ادامه خاطر نشان کرد :امروز یکی از بزرگترین خدمات در سازمان زندان ها، انجام امور مرتبط با زندانی و خانواده زندانی است.

وی یاد آور شد :خانواده زندانیان غالباً از  اقشار آسیب پذیر جامعه می باشند وحمایت  از این قشر آسیب پذیر از جمله وظایف ماست و برای رسیدگی به مشکلات آنها تلاش می کنیم .

وی در ادامه به بحث حبس و نقش وتاثیراتی که حبس در خانواده  زندانیان دارد اشاره کرد و افزود : هر انسانی مسئول اعمال و کردار خویش است ، اما در میان خانواده هر فرد شامل همسر و فرزندان، کسانی هستند که در بسیاری مواقع باید متحمل آثار اشتباه عضوی از خانواده شوند.

پژمان پروین ادامه داد : یک دسته از عوارض زندانی شدن فرد متوجه همسر او می شود و دسته دیگر متوجه فرزندان شخص می شود ومشکلات زیادی را  برای خانواده  ها به بار می آورد.

در ادامه مهدی دهقان  نیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان ضمن تقدیر از اقدامات اصلاحی و تربیتی زندان های استان،  به ارائه گزارش عملکردی از صدا و سیمای مرکز همدان پرداخت و در ادامه بر  ضرورت تعامل و همکاری هرچه بیشتر بین مجموعه زندان ها و صدا و سیما تاکید کرد .

وی افزود :صدا و سیما به عنوان رسانه ملی، مسئولیت  سنگین تولید برنامه های متنوع و متناسب با ذائقه های عموم مردم را بر عهده دارد.

مهدی دهقان نیری افزود: امروزه بسیاری از مسایل پیش روی جامعه در حوزه نمایش رادیویی به مخاطبان ارائه می شود و در صدد هستیم ارتباط خود را با تمامی ارگانها تقویت کرده و از ظرفیت آنها برای آموزش و آگاهی بخشی استفاده کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان  ، اداره کل زندان های استان را به استفاده بهینه از ظرفیت های موجود رسانه ملی به منظور تحقق اهداف سازمانی خود دعوت کرد .

گفتنی است  ساخت فیلم کوتاه ،برنامه های تولیدی ،ساخت انیمیشن و سایربرنامه ها در راستای فرهنگ سازی ،آگاهی بخشی و اطلاع رسانی از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد .

در این نشست جمعی از معاونین و مسئولان حضور داشتند و دیدگاههای خود را در زمینه های همکاری و استفاده از ظرفیت های دو دستگاه بیان کردند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*