مدیرکل زندان های همدان بر ارتقا ء وضعیت انجمن های حمایت زندانیان استان تاکید کرد

پژمان پروین  مدیر کل زندان های همدان در نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان، بر ارتقا ء وضعیت انجمن های حمایت زندانیان استان تاکید کرد و گفت :فلسفه وجودی انجمن های حمایت زندانیان برابر قوانین و مقررات این است که خانواده زندانیانی که سرپرست آنها در زندان به سر می برند تحت پوشش قرار گیرند و از آن ها حمایت کنند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، جلسه هم اندیشی مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان استان همدان با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان،جمعی از اعضای ستادی اداره کل و مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان استان در اداره کل زندان های همدان برگزار شد .

در این جلسه که با هدف ارائه طرح ارتقا ءخدمات و فعالیت های انجمن های حمایت زندانیان برگزار شد، مدیران عامل انجمن های سطح استان ضمن بیان موانع و مشکلات به ارائه گزارشی از عملکرد۱۱ماهه سال جاری پرداختند.

پژمان پروین در نشست هم اندیشی مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان،بر ارتقا ء وضعیت انجمن های حمایت زندانیان استان تاکید کرد و گفت :فلسفه وجودی انجمن های حمایت زندانیان برابر قوانین و مقررات این است که خانواده زندانیانی که سرپرست آنها در زندان به سر می برند تحت پوشش قرار گیرند و از آن ها حمایت کنند .

وی افزود :نبود سرپرست خانواده موجب می شود خانواده زندانی از نظر وضعیت  اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی دچار چالش های سخت و زیان آور شود و دراینجا است که نقش انجمن  های حمایت زندانیان  به عنوان یک حامی مشخص می گردد .

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خودبر استفاده بیشتر از ظرفیت خیرین و نیکوکاران استان ،استفاده از ظرفیت شورای شهر ،گسترش اشتغال و حرفه آموزی در بین خانواده زندانیان وایجاد منابع پایدار برای انجمن های حمایت زندانیان استان تاکید کرد .

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد : انجمن های حمایت زندانیان  بیش از پیش برای کسب منابع مالی برای  حمایت از خانواده های زندانیان به فکر طرح و برنامه های اقتصادی سود آور باشند ، زیرا این سود به طور مستقیم برای انجام امور حمایتی از خانوادهای زندانیان بی بضاعت ، آموزش و تحصیل فرزندان آن ها صرف می شود .

وی  همچنین بر ارتقا ء سطح در آمد زایی انجمن های حمایت زندانیان استان با عقد قرارداد هایی با مراکز دولتی و غیر دولتی با هدف ارتقا ء خدمات و فعالیت ها به خانواده زندانیان تاکید کرد .

پژمان پروین در ادامه خطاب به مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان استان گفت :ضمن شناسایی دقیق خانواده های زندانیان نیازمند و اولویت بندی مشکلات آنان کمک به موقع و تأثیر گذار را در دستور کار خود قراردهید .

گفتنی است در پایان مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان نیز پیشنهادهای خود را مطرح و مدیر کل زندان های همدان در این خصوص رهنمودهای  لازم را ارائه کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*