مدیر کل زندان های همدان بر متمرکز کردن کارگاه های اشتغال در زندان های استان تاکید کرد

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در کارگروه اشتغال و حرفه آموزی در جمع مسئولان اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان همدان برمتمرکز کردن کارگاه های اشتغال در زندان های استان تاکید کرد .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، کارگروه تخصصی  اشتغال و حرفه آموزی با حضور پژمان پروین  مدیر کل زندان های همدان،روسای زندان ها ،مسئولان اشتغال و حرفه آموزی زندان های  استان در سالن کنفرانس اداره کل زندان های همدان برگزار شد.

در ابتدای جلسه  مصوبات جلسه قبل و عوامل موثر در انجام بهینه مصوبات ، دلایل و موانع عدم اجرای آن­ها توسط اعضای کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در ادامه اعضای کارگروه  به ارائه گزارش خود در زمینه اشتغال و حرفه آموزی پرداختند .

سپس مدیر کل زندان های همدان  در ادامه بر متمرکز کردن کارگاه های اشتغال در زندان های استان تاکید کرد و گفت : تدوین دستورالعمل های سازمانی ونظارت بر اجرای سیاست های سازمانی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی را از جمله وظایف این کمیته تخصصی عنوان کرد  و از اعضاء حاضر در جلسه خواست با اتخاذ تصمیم های مدون و قابل اجرا این سیاست مهم سازمانی را با جدیت پیگیری نمایند.

وی افزود :اشتغال زندانیان در زندان یکی از مسائل مهمی است که می‌تواند در بازپروری شخصیت زندانی نقش مهم و اثربخشی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان  خود به اشتغال پایدار در زندان های استان اشاره کرد و افزود :زمینه ایجاد اشتغال پایدار را ایجاد کنید و ایجاد اشتغال پایدار نیازمند استفاده  از تمام ظرفیت های موجود در جامعه است.

مدیر کل زندان های همدان در ادامه بر پرداخت به موقع حقوق و دستمزد زندانیان تاکید کرد و گفت : زندانیان با اشتغال زایی می‌توانند یک منبع درآمد برای خود و خانواده شان داشته باشندوبا دستمزدی که به زندانی پرداخت می کنید از گرفتار شدن خانواده زندانیان در آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند .

مدیر کل زندان های همدان ادامه داد :توجه به اشتغال زندانیان می‌تواند آسیب‌های اجتماعی در داخل و خارج زندان را کاهش دهد.

وی خاطر نشان کرد : زندانی که حرفه ای را یاد بگیرد و منتج به اشتغال شود مسیر زندگی آن فرد تغییر خواهد کرد .

پژمان پروین در ادامه  با تشریح فعالیت های حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای زندانیان را منوط به برنامه ریزی لازم دانست و عنوان کرد: باید فرایندی علمی و تخصصی برای این اقدام مهم تعریف کنیم و به صورت مستمر فعالیت های در حال انجام را مورد ارزیابی قرار دهیم.

گفتنی است در اين جلسه ،مدير كل زندان هاي همدان ضمن شنیدن صحبت هاي  مسئولان اشتغال و حرفه آموزی در روند عملكرد هر يك از واحد ها و زندان هاي تابعه قرار گرفت و رهنمودها و دستور لازم را در خصوص مسائل و پیشنهاد های مطرح شده ارائه کرد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*