مدیر کل زندان های همدان :هیچ فرزند زندانی از تحصیل بازنماند

پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان در جمع همسران و فرزندانیان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان  خطاب به مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان گفت: هیچ فرزند مددجویی  از تحصیل باز نماند و این مهم را مورد تاکید قرارداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،دوره آموزشی ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی ویژه فرزندان مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان با حضور پژمان پروین مدیر کل زندان های استان همدان ، مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان ، جمعی از مسئولان ستادی اداره کل ، همسران و فرزندانیان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت همدان  در سالن آمفی تئاتر اداره کل زندان های همدان برگزار شد .

پروین  مدیر کل زندان های همدان،برگزاری این دوره های آموزشی را  گام مثبتی در راستای واکسینه کردن خانواده‌‌های زندانیان  انجمن عنوان کرد و گفت :این دوره های آموزشی  با هدف حفظ ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مسیر توانمندسازی خانواده زندانیان برگزار می گردد .

پروین در ادامه رسیدگی به وضعیت خانواده های مددجویان و فراهم نمودن بستر لازم برای بازگشت مجدد مددجویان به کانون خانواده و باز اجتماعی نمودن آنان را از اولویت کاری خود عنوان کرد  .

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود  با تاکید بر امر تحصیل در بین فرزندان مددجویان خطاب به مدیران عامل انجمن حمایت زندانیان استان گفت : هیچ فرزند مددجویی  از تحصیل باز نماند و این مهم را مورد تاکید قرارداد.

وی اظهار کرد : براساس تحقیقات صورت گرفته بین سطح تحصیلات و ارتکاب به جرم رابطه معنادار و مستقیمی وجود دارد وبیشترین افرادی که مرتکب جرم شده اند از سطح تحصیلات  پایینی برخوردار بوده و اشخاص با سطح تحصیلات  بالا کمتر در دام مجرمین گرفتار می شوند.

مدیر کل زندان های همدان در جمع فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان همدان گفت :شما فرزندان زندانیان در خانواده هایی زندگی می کنید که سرپرست خانواده حضور ندارد خیلی بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارید و این آسیب نگران کننده است .

 

پروین خطاب به فرزندان زندانیان  تحت پوشش انجمن حمایت  زندانیان همدان خاطر نشان کرد :به والدین خود احترام بگذارید و وقتی به والدینتان احترام می گذارید، به آنها نشان می دهید که دوستشان دارید و مطمئناً والدینتان شایسته این احترام هستند.

پروین در ادامه  نقش و تاثیر دوست در زندگی را بسیار مهم عنوان کرد و خطاب به فرزندان زندانیان گفت :  دوستان ما می‌توانند آینده ما را تحت تاثیر قرار دهند و  همواره این را در ذهن خود داشته باشید که باید دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید.

 

بنا براین گزارش ،این دوره آموزشی  توسط اساتید مجرب نظامی و صالحی تدریس شد ومباحث  مربوطه به خانواده مددجویان آموزش داده شد ودر این دوره آموزشی به ۱۰۰نفر از فرزندانیان زندانیان کارت هدیه اهدا ء شد .

گفتنی است این دوره با استقبال چشمگیر خانواده  زندانیان همراه بود و  این دوره ها در سایر شهرستان های استان از جمله ملایر ،نهاوند ،تویسرکان و اسدآباد نیز در حال برگزاری است .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*