نمایندگان سازمان ملل از زندان همدان بازدید کردند

همدان- ایرنا- نمایندگان منطقه یک سازمان ملل در ایران و نمایندگان جمهوری آذربایجان از زندان مرکزی همدان بازدید کردند.

به گزارش ایرنا، بازدید کنندگان روز چهارشنبه به همراه مسئولان سازمان زندان های کشور از بخش های مختلف زندان همدان شامل کلینیک مثلثی، کلاس های مشاوره، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی، زورخانه، سالن کشتی، بخش متادون درمانی، کتابخانه و کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی این مجموعه بازدید کردند.
مهرزاد تشکریان مدیرکل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در حاشیه این بازدید چهار ساعته، گفت: اقدامات کاهش آسیب و درمان با متادون و فعالیت های فرهنگی و حرفه آموزی که برای تامین سلامت و بازگشت سعادتمندانه زندانیان انجام شده، قابل تقدیر است.
مدیر اجرایی پروژه صندوق جهانی ایدز ملل متحد در سازمان زندان ها نیز بیان کرد: فعالیت های صورت گرفته در زندان مرکزی همدان در بخش کاهش آسیب در کشور کم نظیر است.
سعید اسحاقی افزود: زندان همدان می تواند الگوی خوبی درباره یاری مددجویان، نحوه هزینه کرد و صرفه جویی بودجه برای دیگر استان ها باشد.
نمایندگان جمهوری آذربایجان نیز پس از این بازدید با قدردانی از تلاش های مدیرکل زندان های همدان، اقدام های صورت گرفته برای رفاه و بهبود وضعیت زندانیان به ویژه معتادان را مطلوب ارزیابی کردند.
آنها عنوان کردند: زندان همدان به دستاوردهای خوبی در درمان با متادون دست یافته است که این توفیق می تواند در بازگشت زندانیان به آغوش جامعه موثر واقع شود.
این هیات هدف اصلی از این بازدید را کسب تجربه در زمینه درمان معتادان با متادون به عنوان بخشی از برنامه کاهش آسیب عنوان کردند.
تیم بازدید کننده اقدام های درمانی با متادون زندان همدان را نمونه و الگویی مناسب برای ریشه کن کردن مواد مخدر دانستند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*