مدیر کل زندان های همدان: وجود تخصص و تعهد هر دو لازم و ضروری می باشد

مدیر کل زندان های همدان در مراسم تودیع  ومعارفه مدیر جدید زندان همدان و سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان استان  همدان گفت :در شرایط انتصاب مدیران گرچه وجود تخصص و تعهد هر دو لازم و ضروری می باشد، ولی تعهد بر تخصص مقدم است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،مراسم تودیع و معارفه مدیرجدید زندان همدان و سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان استان  همدان با حضور “حسن محمدیاری “مدیر کل ،روسای زندان ها ، مسئولان ستادی اداره کل وجمعی ازکارکنان اداره کل زندان های همدان در سالن آمفی تئاتر اداره کل برگزار شد .

در این مراسم با صدور حکمی از سوی محمدیاری  مدیر کل زندان های همدان، داود بیات  به عنوان مدیر جدید زندان  همدان  منصوب و از تلاش‌های  علی عزیزی    مدیر سابق این مجموعه تشکر و قدردانی شد.

همچنین با صدور حکمی از سوی مدیر کل زندان های همدان علی عزیزی به عنوان سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان استان  همدان منصوب و از تلاش های حمید خدا بنده لو رئیس سابق این مجموعه قدردانی شد .

در ابتدای این مراسم روسای زندان همدان و اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه در طول مدت تصدی خود پرداختند .

در ادامه محمدیاری مدیر کل زندان های همدان  در ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی  به بیان نکاتی در انتخاب مدیران اصلح از دیدگاه قرآن پرداخت .

وی  با بیان اینکه مدیر،باید رشد دهنده همه افراد در همه سطوح باشد  افزود :پست ها و مسئولیت ها مرحله به مرحله و پس از موفقیت در هر مرحله  باید به افراد واگذار شود.

محمد یاری خاطرنشان کرد :در شرایط انتصاب مدیران گرچه وجود تخصص و تعهد هر دو لازم و ضروری می باشد ولی تعهد بر تخصص مقدم است .

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت شایسته سالاری اشاره کرد و گفت :در آیه ۵۸ سوره نسا ء آمده است :که پست ها و مسئولیت ها در نزد افراد به عنوان امانت الهی هستند و خداوند امر فرموده آن ها را به صاحبشان برگردانیم .

محمد یاری ادامه داد :مدیران ارشد سازمانی قبل از انتخاب مدیر جدید باید با کارکنان صحبت کنند و از آنان پیمان بگیرند که نسبت به اهداف سازمانی پایبند باشند و بامدیر جدید همکاری کنند تا حصول به اهداف میسر گردد .

محمد یاری در ادامه به سه ویژگی مدیر اشاره کرد و افزود : مدیر باید از اهداف و ماموریت های سازمانی به خوبی آگاه باشد و بتواند آن ها را به شایستگی ابلاغ کند .

وی خیر خواه و دلسوز بودن و گام برداشتن در راستای منافع کارکنان و برخوردار بودن از علم و دانش و آگاهی لازم برای انجام ماموریت  را از دیگر  ویژگی های یک مدیر عنوان کرد .

 

مدیر کل زندان های همدان یاد آور شد : در ملاک های انتصاب از منظر قرآن ،لیاقت و شایستگی از سابقه مهم تر و باارزش تر است و در مدیریت اسلامی ارتقای افراد بر مبنای عملکرد خود آنان می باشد و خواست الهی بر مبنای تلاش و همت خود افراد محقق می گردد .

وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات علی عزیزی مدیر سابق زندان مرکزی همدان و حمید خدابنده لو رئیس سابق اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان استان  همدان برای داود بیات مدیر جدید زندان همدان و علی عزیزی سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان آرزوی موفقیت کرد .

 

در ادامه مدیر کل زندان های همدان ،تصریح کرد: قطعاً برگزاری این گونه مراسم ها به نوعی جابجایی مسئولیت هاست و خواستار همکاری صمیمانه کارکنان با  مدیر جدید زندان همدان و سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان شد.

 

گفتنی است  در پایان این مراسم حکم انتصاب مدیر جدید زندان همدان  به داود بیات که قبلا ” رئیس زندان نهاوند را عهده دار بود  و حکم انتصاب  سرپرست جدید اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان به علی عزیزی اعطاء و با اهدای هدایایی  از تلاش های  علی عزیزی مدیر سابق زندان همدان و حمید خدا بنده لو رئیس سابق اداره امور خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان قدردانی شد.

همچنین در این مراسم علی ترکاشوند به عنوان معاون اداری مالی زندان همدان و رحمت اله شریفی کریم به عنوان معاون سلامت ،اصلاح و تربیت زندان همدان معرفی شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*