مدیر کل زندان های همدان : بهترین مکان هر زندان برای اقامه نماز اختصاص یابد

حسن محمد یاری  مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان در سومین جلسه ستاد اقامه نماز با تاکید بر این فریضه مهم گفت : بهترین مکان  هر زندان برای نماز خانه و اقامه نمازدر نظر گرفته شود .     

سومین جلسه ستاد اقامه نماز زندان های استان همدان با حضور   حسن محمدیاری ، مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ،  محمد پورسینا رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، دبیر و اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل و اعضای شوراهای اقامه نماز زندان های تابعه استان همدان  در سالن  کنفرانس  اداره کل زندان های استان همدان برگزار شد .

  محمدیاری ، مدیر کل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان ، توفیقات روزافزون همه خادمان و فعالان عرصه نماز را از خداوند متعال مسئلت  کرد.

                وی  با عنوان نمودن این مطلب که هرچه در راستای نماز هزینه شود باز هم کم است  اضافه کرد: بهترین مکان هر زندان برای  نماز خانه واقامه نمازدر نظر گرفته شود.

                رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ضمن پرداختن به اهمیت زیباسازی فضای نمازخانه زندان ها تأکید کرد: سال گذشته با صرف هزینه ای بیش از یک میلیارد ریال ، زندان مرکزی همدان ، بازداشتگاه و قبل تر از آن زندان نهاوند تجهیز و زیباسازی شدند ، امسال زندان جدید ملایر به طور کامل تجهیز و زیباسازی شده است.

وی ادامه داد : در زندان های تویسرکان و اردوگاه کاردرمانی نیز عملیات بهسازی و تجهیز نمازخانه ها آغاز شده است.

محمد یاری ، احصاء عوامل و موانع اقامه نماز در زندان ها را به صورت یک کار کارشناسی و با فرایند مشخص خواستار شد و افزود: شناسایی نقاط ضعف ، قوت و ارائه پیشنهاد در خصوص عوامل احتمالی بازدارنده از اقامه نماز در زندان ها می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در انجام این فریضه الهی در زندانهای استان داشته باشد.

                رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان با اشاره به تأثیر پذیری مددجویان از رفتار مدیران و مسئولان زندانها خواستار حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای زندان ها در صفوف نماز جماعت زندان ها شد و افزود: متولیان امورهای فرهنگی در زندان ها نیز می بایست قبل از سایرین در انجام فریضه نماز اهتمام ورزیده و حضور فعالی در برپایی نمازهای جماعت در زندان ها داشته باشند.

  محمدیاری توجه به آموزش نماز و احکام مربوط به آن هنگام ورود مددجویان به زندان و نیز برای سربازان جدیدالورود را دارای اهمیت ویژه ای دانست و تصریح کرد: کتابچه ای با موضوع احکام نماز ، آموزش نماز و مسائل مبتلا به ، تدوین و تکثیر شده و در زندان های استان به منظور آموزش یکپارچه نماز برای مددجویان و سربازان مورد استفاده قرار گیرد.

  

              در ادامه ، دبیران شوراهای اقامه نماز زندا ن های تابعه استان ، ضمن ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه فعالیت های انجام شده در زندان ها، به ارائه راهکار و پیشنهاد به منظور بهتر شدن فرایند انجام فعالیت های اقامه نماز در زندان ها پرداختند.

 

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*