مدیر کل زندان های همدان : بهترین مکان هر زندان برای اقامه نماز اختصاص یابد

حسن محمد یاری  مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان در سومین جلسه ستاد اقامه نماز با تاکید بر این فریضه مهم گفت : بهترین مکان  هر زندان برای نماز خانه و اقامه نمازدر نظر گرفته شود .     

سومین جلسه ستاد اقامه نماز زندان های استان همدان با حضور   حسن محمدیاری ، مدیرکل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ،  محمد پورسینا رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل ، دبیر و اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل و اعضای شوراهای اقامه نماز زندان های تابعه استان همدان  در سالن  کنفرانس  اداره کل زندان های استان همدان برگزار شد .

  محمدیاری ، مدیر کل و رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان ، توفیقات روزافزون همه خادمان و فعالان عرصه نماز را از خداوند متعال مسئلت  کرد.

                وی  با عنوان نمودن این مطلب که هرچه در راستای نماز هزینه شود باز هم کم است  اضافه کرد: بهترین مکان هر زندان برای  نماز خانه واقامه نمازدر نظر گرفته شود.

                رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان ضمن پرداختن به اهمیت زیباسازی فضای نمازخانه زندان ها تأکید کرد: سال گذشته با صرف هزینه ای بیش از یک میلیارد ریال ، زندان مرکزی همدان ، بازداشتگاه و قبل تر از آن زندان نهاوند تجهیز و زیباسازی شدند ، امسال زندان جدید ملایر به طور کامل تجهیز و زیباسازی شده است.

وی ادامه داد : در زندان های تویسرکان و اردوگاه کاردرمانی نیز عملیات بهسازی و تجهیز نمازخانه ها آغاز شده است.

محمد یاری ، احصاء عوامل و موانع اقامه نماز در زندان ها را به صورت یک کار کارشناسی و با فرایند مشخص خواستار شد و افزود: شناسایی نقاط ضعف ، قوت و ارائه پیشنهاد در خصوص عوامل احتمالی بازدارنده از اقامه نماز در زندان ها می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در انجام این فریضه الهی در زندانهای استان داشته باشد.

                رئیس ستاد اقامه نماز زندان های استان با اشاره به تأثیر پذیری مددجویان از رفتار مدیران و مسئولان زندانها خواستار حضور پررنگ و موثر مدیران و روسای زندان ها در صفوف نماز جماعت زندان ها شد و افزود: متولیان امورهای فرهنگی در زندان ها نیز می بایست قبل از سایرین در انجام فریضه نماز اهتمام ورزیده و حضور فعالی در برپایی نمازهای جماعت در زندان ها داشته باشند.

  محمدیاری توجه به آموزش نماز و احکام مربوط به آن هنگام ورود مددجویان به زندان و نیز برای سربازان جدیدالورود را دارای اهمیت ویژه ای دانست و تصریح کرد: کتابچه ای با موضوع احکام نماز ، آموزش نماز و مسائل مبتلا به ، تدوین و تکثیر شده و در زندان های استان به منظور آموزش یکپارچه نماز برای مددجویان و سربازان مورد استفاده قرار گیرد.

  

              در ادامه ، دبیران شوراهای اقامه نماز زندا ن های تابعه استان ، ضمن ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه فعالیت های انجام شده در زندان ها، به ارائه راهکار و پیشنهاد به منظور بهتر شدن فرایند انجام فعالیت های اقامه نماز در زندان ها پرداختند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*