کاهش زندانیان جرائم غیرعمد با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه توسط مردم

معاون قضایی دادگستری همدان گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان چندین نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کانون گرم خانواده خود بازگشتند.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن خانجانی امشب در دوازدهمین جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد در همدان، افزود: کمک‌های ناچیز تک‌تک افراد می‌تواند گره‌های بزرگی از زندگی برخی خانواده‌ها که ناخواسته در زندان به سر می‌برند را باز کرده و دوباره شوق زندگی و حیات را به آنها بازگرداند.
وی اظهار کرد: ستاد دیه به عنوان ستادی مردمی به همت خیرین ابتدا در تهران تشکیل شد و سپس در شهرستان‌ها تسری پیدا کرد.
خانجانی با بیان اینکه دادگستری همدان بخشی از این مسئولیت را بر عهده دارد و به مردم خدمت‌رسانی می‌کند، افزود: بر حسب وظیفه انسانی و دینی است که در این امر خداپسندانه شرکت داشته باشیم.
معاون قضایی دادگستری همدان با بیان اینکه امسال با کمک صدا و سیمای استان توانستیم از ظرفیت خیرین بهره‌مند شویم، اظهار کرد: با دقت در معاملات شاهد کاهش چشمگیری از زندانیان جرائم غیر عمد می‌شویم.
وی ادامه داد: جوانان باید در هنگام ازدواج دقت لازم را برای تعیین مهریه داشته باشند تا بعد از ازدواج گرفتار دردسرهای آن نشوند چراکه بخشی از زندانیان مربوط به مطالبه مهریه است.
وی با بیان اینکه رانندگان باید در هنگام استفاده از خودروی شخصی بیمه داشته باشند و به افرادی که مهارت لازم را برای رانندگی ندارند اجازه استفاده از خودرو را ندهند، تصریح کرد: در چنین شرایطی از تعداد زندانیان جرائم غیرعمد به علت تصادفات کاسته می‌شود.
خانجانی با اشاره به اینکه باید تدابیر پیشگیرانه توسط مردم اتخاذ شود تا شاهد کاهش زندانیان جرائم غیر عمد باشیم، گفت: ستاد دیه تلاش می‌کند تا با جمع‌آوری هدایای نقدی زندانیان جرائم غیرعمد را تا عید سعید فطر از بند رها سازد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*