جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،مراسم جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان و همچنین جشن حمایت و مجمع عمومی سالیانه این انجمن با حضور حسن محمد یاری مدیر کل ،کامران حمزه دادستان همدان ،مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان همدان و جمعی از مسئولین استان و کارکنان زندان های استان همزمان با هشتم ماه مبارک رمضان در سالن اجتماعات اداره کل زندان های همدان برگزار شد .
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حسن فاضلیان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز حضور داشت و به ارائه سخنانی پیرامون کمک به خانواده های نیازمند زندانی پرداخت .
وی با قدردانی از اقدام نوع دوستانه مردم استان در کمک به خانواده های زندانیان ،آن رامصداق روزه داران واقعی دانست و گفت : یکی از مهم ترین توصیه های دین مبین اسلام کمک به نیازمندان بویژه در ماه مبارک رمضان است .
حجت السلام فاضلیان افزود : دراین ماه تلاش کنیم دل های شکسته را آباد کنیم و خاطری افسرده را به سامان برسانیم .
وی ادامه داد : خداوند رزاق است وخدا روزی رسان است وتمام نعمت‌ها و روزی‌ها از سوی او سرچشمه می‌گیرد،ذات اقدس الهی خیر است و هرچه خوبی است به خدا نسبت داده می شود و هرچه بدی ،مربوط به شیطان است .
در این مراسم مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان همدان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته این انجمن پرداخت و از کمک ۴/۴۲۰/۰۰۰/۰۰۰ریالی انجمن در سال ۹۶به مددجویان و خانواده های تحت پوشش خبرداد و گفت : تعداد خانواده های تحت پوشش انجمن به صورت دائمی ،موقت و موردی ۴۱۶خانوار به تعداد ۱۲۵۳نفر می باشد .
وی از معرفی خانواده های تحت پوشش انجمن به مراکز حمایتی ،درمانی ،مصاحبه ،مشاوره ،مددکاری ،بازدید از منزل مددجویان و تشکیل پرونده جمعاً۲۷۰۰مورد خبرداد .
فضلی در ادامه از پرداخت کمک های نقدی در قالب مستمری دائم ،موقت و کمک های موردی ،قبوض آب ،برق و گاز،کمک هزینه های ایاب و ذهاب ،درمانی و کفن و دفن برای مددجویان و خانواده های تحت پوشش آنان جمعا ًبه مبلغ ۲/۸۸/۷۹۶/۵۳۰ریال خبرداد و افزود :همچنین پرداخت کمک هزینه های مددکاری ،فرهنگی و آموزشی در قالب نقدی و غیر نقدی به زندان مرکزی همدان ،اردوگاه کاردرمانی ،کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه جمعا ًبه مبلغ ۷۶۲/۹۳۲/۰۰۰ریال صورت گرفته است .
وی خاطر نشان کرد : همچنین تهیه و توزیع کمک های غیر نقدی در بین مددجویان و خانواده های تحت پوشش آنان شامل سبد مواد غذایی و پروتئینی ،لوازم ضروری منزل ،البسه و پوشاک ،جهیزیه و تاسیسات ساختمانی جمعاً به مبلغ ۱/۰۱۲/۰۰۰/۰۰۰ریال انجام گرفته است .
مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان همدان گفت :برگزاری ۸نوبت مراسم ضیافت افطاری در ماه مبارک رمضان برای مددجویان و خانواده های تحت پوشش و همچنین تهیه و توزیع غذای گرم با سرویس کامل در بین آنان جمعا ًبه تعداد ۱۷۷۰پرس با هزینه ای بالغ بر ۱۷۷/۰۰۰/۰۰۰ریال انجام شده است .
وی در ادامه از آزاد سازی ۱۱نفر از محکومین مالی از حبس با پرداخت مبلغ ۵۵۵/۰۰۰/۰۰۰ریال به شکات مربوطه و رسیدگی به ۲۱۹فقره از پرونده های مددجویان بازداشتگاه ،کانون اصلاح و تربیت و زندان همدان در شورای حل اختلاف حوزه ۱۵۸خبرداد.
فضلی یاد آور شد : پیگیری امور تحصیلی شامل ثبت نام ،تویع لوازم التحریر ،کتب درسی و پرداخت کمک هزینه های تحصیلی فرزندان دانش آموزی و دانشجوی خانواده ها تحت پوشش انجمن به تعداد ۱۷۲نفر با هزینه ای بالغ بر ۱۸۰/۰۰۰/۰۰۰ریال انجام شده است .
وی همچنین از برگزاری ۱۵دوره آموزشی با سرفصل های شیوه های تربیتی فرزندان با تفکیک جنسیتی و مقاطع سنی ،عفاف و حجاب ،مهارت ایجاد نشاط در زندگی و هنز شاد زیستن ،مسائل قضایی اعم از حقوقی کیفری و خانواده ،اصول تغذیه ،لزوم رعایت بهداشت فردی و جمعی ،پیشگیری از اعتیاد ،طلاق و ارتقای سطح مهارتهای اخلاقی برای خانواده های مددجویان تحت پوشش انجمن با استفاده از اساتید حوزه و دانشگاه ها به تعداد ۹۶۰نفر صورت گرفته است .
وی جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی شامل مواد غذایی و پروتئنی و لوازم ضروری منزل جمعا ًبه ارزش تقریبی ۲/۷۳۸/۳۲۱/۳۳۰ریال از ادارت ،نهادها و خیرین مرتبط با انجمن به صورت مراجعات حضوری و در قالب جشن حمایت را از دیگر اقدامات انجام شده این انجمن در سال گذشته عنوان کرد .

در ادامه کامران حمزه دادستان همدان به اساسنامه انجمن اشاره کرد و گفت :اساسنامه انجمن دارای ارکانی است که یکی از این ارکان برگزاری مجمع عمومی و انتخاب بازرس انجمن می باشد.
دادستان همدان با بیان اینکه باید از انجمن حمایت از زندانیان حمایت های لازم صورت گیرد، اظهارداشت: باید اشخاص حقیقی وحقوقی انجمن را کمک کنند.
در ادامه با حضور اعضای مجمع هادی رنجبران و رضایی به عنوان بازرس انجمن حمایت زندانیان همدان برای یکسال انتخاب شدند.

گفتنی است در پایان این مراسم از نیکوکاران و فعالان در عرصه حمایتی تقدیر شد و برگزاری تواشیح و پخش کلیپ از دیگر بخش های این مراسم بود و در پایان از حاضرین شرکت کننده در مراسم به صرف افطار و شام پذیرایی شد .

برگزاری جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان

مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان همدان

حجت الاسلام و المسلمین حسن فاضلیان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

برگزاری جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان

برگزاری تواشیح در جشن نسیم مهر انجمن حمایت زندانیان همدان

برگزاری جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان

برگزاری جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان

برگزاری جشن نسیم مهر سالروز ملی حمایت از خانواده زندانیان همدان

کامران حمزه دادستان همدان در مراسم نسیم مهر انجمن حمایت زندانیان همدان

تقدیر از نیکوکاران و فعالان در عرصه حمایتی

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*