مدیر کل زندان های همدان : امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی و قانونی ما است

حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندان های استان همدان با تاکید برفریضه الهی  امر به معروف و نهی از منکر گفت :امر به معروف   و نهی از منکر وظیفه  شرعی و قانونی یکا یک ما است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ، سردار مجیدی فرمانده سپاه استان و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان ، شهبازی  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و معاون امر به معروف  و نهی از منکر سازمان های نظامی و قضائی استان و جمعی از کارکنان اداره کل و زندان های استان در سالن آمفی تئاتر اداره کل زندان های همدان برگزار شد .

حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان درنشست شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندان های استان همدان با تاکید برفریضه  الهی  امر به معروف و نهی از منکر گفت :امر به معروف   و نهی از منکر وظیفه شرعی و قانونی یکا یک ما است .

محمد یاری خاطر نشان کرد :با توجه به نقشی که امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح جامعه و فرد دارد ضرورت این دو واجب بزرگ الهی بر کسی پوشیده نیست.

وی در ادامه بر لزوم بکارگیری ظرفیت تمام دستگاه‌  برای ترویج آن تاکید کرد و افزود :دستور العمل های ارسالی  ستادامر به معروف و نهی از منکر در اداره کل و زندان های استان برحسب وظیفه  به نحو احسن  انجام می گیرد .

در این مراسم  که سردار مجیدی فرمانده سپاه انصار الحسین همدان نیز حضور داشت با تبیین جایگاه  فریضه امر به معروف و نهی از منکر  در امنیت، توسعه و پیشرفت جامعه و کشورمان گفت : حفظ وپشتیبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یکی از مصادیق بارز معروف است و کسانی که در مقابل نظام می ایستند بزرگترین منکر است .

 

سردار مجیدی در ادامه با اشاره به  توطئه های دشمنان و استکبار علیه کشورمان در طول ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی افزود:در طول این ۴۰سال استکبار لحظه ای ما را  رها نکرده است .

 

وی در ادامه به  حادثه تروریستی اخیر گروهک داعش اشاره کرد و افزود : سپاه پاسداران شجاعانه وارد عمل شد و در این حادثه شهیددلاور شهید شوهانی ودیگر رزمندگان  شجاعانه  و با غیرت  با مزدوران جنگیدند .

 

در ادامه شهبازی معاون دستگاه های قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه یکی از بهترین هدیه های الهی به بشریت امر به معروف و نهی از منکر است گفت : در اجرای این مهم جامعه ما به سر منزل مقصود به درستی  خواهد رسید .

وی با بیان اینکه سعادت بشر در گرو این ۲اصل است به حدیثی از امیر المومنین (ع) اشاره کرد و افزود :حضرت می فرمایند :”تمام کارهای نیک حتی جهاد در راه خداوند  در برابر امر به معروف و نهی از منکر، همانند قطره ای در دریاست”.

شهبازی با بیان اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در بخشی دیگر از سخنان خود به حدیثی از حضرت علی (ع) اشاره کرد که حضرت می فرمایند :اگر جهاد درراه خداوند ۴اصل داشته باشد ،۲اصل آن امر به معروف و نهی از منکر است .

وی یاد آور شد :امر به معروف و نهی از منکر، در آموزه های دینی ما از جایگاه ویژه ای  برخوردار است و اساس نبوت پیامبران الهی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

وی ادامه داد : امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصلی است که نظارت همگانی را برعهده داد و نسخه نجات بخش جامعه می باشد .

شهبازی در ادامه به ماده ۳قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد : امر به معروف و نهی از منکر صرفا”در خصوص رفتارهای  علنی است و تجسس درخصوص  امورات  شخصی و منفی دیگران ممنوع می باشد .

 

وی یاد آور شد: این فریضه الهی دارای چهار مرحله قلبی، لسانی ، نوشتاری و عملی است که مرحله عملی آن برعهده حاکمیت است و آمران به معروف در صورت مشاهده منکرباید بصورت لسانی با رعایت موازین و با خوشرویی و ادب تذکر دهند تا تاثیر گذارباشدو هیچ کس حق ندارد  تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر به دیگری توهین کند.

 

گفتنی است در پایان نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندان های استان اعضای این ستاد معرفی شدند و ابلاغ هر یک از کارکنان  به امضای رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در اختیار اعضا ء قرار گرفت .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*