دکتر جهانگیر:بیکاری و حاشیه نشینی ریشه بسیاری از جرایم است

در راستای سفر رئیس قوه قضاییه به استان ایلام، رئیس سازمان زندان ها با مسئولین و مردم شهرستان ایوان دیدار و در نشستی با شورای اداری به بررسی وضعیت این شهرستان پرداخت.

دکتر جهانگیر با حضور در نشست شورای اداری شهرستان ایوان گفت: آنچه امروز برای رشد و توسعه تمام بخش های کشور مورد نیاز است وحدت و همکاری تمام نهادها و ارگان ها در کنار همدلی تمام اقوام کشور است.
دکتر جهانگیر با اشاره به وضعیت قضایی شهرستان ایوان گفت: عمده ترین دلیل جرم در این منطقه بیکاری و نبود شغل است که متولیان امر برای ریشه کن کردن آن باید اقدام جدی نمایند.
وی با بیان اینکه زندان نباید راه حل اول برای برخورد با جرائم باشد گفت: با زندانی شدن فرد خانواده وی دچار بحران های عدیده می شود و این مساله می تواند به توسعه چرخه جرم در جامعه منجر شود.

این مقام ارشد قضایی اظهار داشت: امنیت از نیازهای اساسی بشر است که بحمدلله در کشور ما با تلاش نهادهای مختلف امنیت لازم وجود دارد و همه ما باید قدر آن را بدانیم.

وی عنوان کرد: در سایه امنیت باید برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش کنیم تا تمام کشور دارای توسعه متوازن و پایدار باشد.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه تاکید کرد: نباید قضات به سادگی از زندان برای برخورد با جرائم استفاده کنند و به خصوص افراد بدهکار و محکومان مالی تا حد امکان نباید به زندان بیایند.
در ابتدای این نشست که مقامات قضایی و اجرایی استان حضور داشتند،امام جمعه، فرماندار و دادستان شهرستان ایوان گزارشی از وضعیت بخش های مختلف شهرستان ارائه نمودند.

شایان ذکر است رئیس سازمان زندان ها که با استقبال رسمی مقامات قضایی و اجرایی وارد شهرستان ایوان شد در بدو ورود با حضور در مزار شهدای گمنام به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*