معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور: ۱۵ هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور هستند

عاون اداری و مالی ستاد دیه کشور گفت: در حال حاضر در سراسر کشور ۱۵ هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد موجود است که از این تعداد ۱۳ هزار نفر محکوم به جرائم مالی همچون چک هستند و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زندانی مربوط به جرائم مهریه و نفقه است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، علی مهربان شامگاه دوشنبه در یازدهمین جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد در همدان اظهار داشت: ستاد دیه کشور یک نهاد مردمی است که توسط شهید «اسداله لاجوردی» برای زندانیان جرائم غیر عمد نهاده شده است.

وی گفت: در حال حاضر در سراسر کشور ۱۵ هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد موجود است که از این تعداد ۱۳ هزار نفر محکوم به جرائم مالی همچون چک هستند و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زندانی مربوط به جرائم مهریه و نفقه است.

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور ابراز داشت: امید است امشب با حضور خیرین شاهد آزادی تعداد کثیری از زندانیان نسبت به سال گذشته باشیم.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۹هزار و ۳۴۱ نفر در سراسر کشور آزادی داشتیم که کل بدهی این تعداد زندانی ۷۴۰ میلیارد تومان بود.

مهربان در ادامه بیان کرد: بخشی از آزادسازی زندانیان مربوط به رضایت شکات است که این رضایت از روی صدق بوده است.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: امید است امسال نیز بتوانیم شاهد آزادی ۹هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان سراسر کشور به ویژه در استان همدان باشیم.

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*