معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور: ۱۵ هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور هستند

عاون اداری و مالی ستاد دیه کشور گفت: در حال حاضر در سراسر کشور ۱۵ هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد موجود است که از این تعداد ۱۳ هزار نفر محکوم به جرائم مالی همچون چک هستند و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زندانی مربوط به جرائم مهریه و نفقه است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، علی مهربان شامگاه دوشنبه در یازدهمین جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد در همدان اظهار داشت: ستاد دیه کشور یک نهاد مردمی است که توسط شهید «اسداله لاجوردی» برای زندانیان جرائم غیر عمد نهاده شده است.

وی گفت: در حال حاضر در سراسر کشور ۱۵ هزار نفر زندانی جرائم غیرعمد موجود است که از این تعداد ۱۳ هزار نفر محکوم به جرائم مالی همچون چک هستند و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر زندانی مربوط به جرائم مهریه و نفقه است.

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور ابراز داشت: امید است امشب با حضور خیرین شاهد آزادی تعداد کثیری از زندانیان نسبت به سال گذشته باشیم.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۹هزار و ۳۴۱ نفر در سراسر کشور آزادی داشتیم که کل بدهی این تعداد زندانی ۷۴۰ میلیارد تومان بود.

مهربان در ادامه بیان کرد: بخشی از آزادسازی زندانیان مربوط به رضایت شکات است که این رضایت از روی صدق بوده است.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: امید است امسال نیز بتوانیم شاهد آزادی ۹هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان سراسر کشور به ویژه در استان همدان باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*