امام جمعه همدان: آزاد کردن زندانی بهترین کفاره گناهان است

همدان – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: آزاد کردن زندانیان، بهترن کفاره برای پاک شدن گناهان انسان است.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی شامگاه دوشنبه در آئین جشن گلریزان برای آزادی زندانیان یکی از مشخصه ها و تمایزات دین مبین اسلام با تفکرات کشورهای غربی را وجود انس و محبت دانست.
وی افزود: نبود انس و محبت در جوامع غربی موجب افزایش پدیده خود کشی شده و افراد با کمترین مشکل و بهانه اقدام به خودکشی کرده و هیچ کسی هم برای جلوگیری از این اقدام حمایت و دفاعی نمی کند.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از بدی های زندانی شدن سلب انس و محبت زندانی با اعضای خانواده و دوستان است که صدمه های روحی و اخلاقی فراوانی را بر زندانی وارد می کند.
آیت الله محمدی زندان را قبر زنده ها توصیف کرد و گفت: ای کاش ساز و کاری فراهم بود که کسی زندان نمی رفت ولی وجود نابسامانی ها و آسیب های اجتماعی این خواسته را عملی نمی کند.
وی افزود: به اندازه برگ درختان برای انسان گناه ثبت شده و بهترین راه برای دادن کفاره گناهان دستگیری و کمک به درماندگان است.
امام جمعه همدان اضافه کرد: کار خیران و انفاق آنان به مثابه کاشت دانه سنبل است که در برابر کاشت یک دانه هفت دانه نصیب شان می شود.
به گزارش ایرنا وی تاکید کرد: زدون غبار غم و قصه از دل انسان ها و هدیه شادی بر قلب انسان های مومن بیبشترین ثواب را دارد.
وی یکی از مشکلات فعلی کشور را فرار مالیاتی دانست و گفت: قدرتمندان از زیر بار مالیات فرار کرده و ما از مستضعفان ۲ برابر مالیات دریافت می کنیم.
مدیر عامل ستاد دیه استان همدان نیز اظهار کرد: با همت خیران نیک اندیش سال گذشته ۲۶۸ زندانی جرایم غیرعمد این استان آزاد شدند.
ید الله روحانی منش افزود: میزان بدهی این افراد ۲۰۵ میلیارد ریال برآورد شده بود که ۷۵ میلیارد ریال از آن توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.
وی اظهار کرد: ۲۰ میلیارد ریال از بدهی زندانی توسط شرکت های بیمه گر، ۳۰ میلیارد ریال با کمک بلاعوض ستاد دیه و ۳۰ میلیارد ریال با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تامین شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان بیان کرد: امسال تاکنون ۵۴ زندانی جرایم غیر عمد با ۵۲ میلیارد ریال بدهی آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
روحانی منش بیان کرد: همواره شاکیان به عنوان بردگترین حامیان مالی ستاد دیه به شمار می روند به گونه ای که برای آزادی ۵۴ زندانی در سالجاری از دریافت ۲۸ میلیارد ریال طلب خود صرفنظر کردند.
وی گفت : هم اینک ۲۹۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان حضور دارند که بیشترین میزان بدهی متعلق به یک سانحه رانندگی با ۱۱ فوتی است.
ستاد دیه در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۹ توسط شهید سید اسدالله لاجوردی رئیس وقت سازمانهای زندانهای کشور راه اندازی شد این شهید والامقام با درک عمیق از شرایط زندان تصمیم گرفت مددجویان جرایم غیرعمد را با کمک خیران و نیکوکاران آزاد کند.
شماره حساب های ۰۱۰۶۳۲۹۵۵۵۰۰۱ سیبا بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۳۰۷۱۲ بانک ملی، شماره حساب جام بانک ملت ۲۰۳۰۳۰۳۰۳۷ و شماره کارت بانک ملت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۱۱۵۱۸۴ به نام ستاد دیه استان همدان آماده دریافت کمک های مردمی افراد خیر و نیک اندیش است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*