آزادی ۲۶۸ زندانی جرائم غیر عمد در همدان طي سال گذشته

مدیرکل زندان‌هاي همدان از آزادی ۲۶۸ زندانی جرائم غیر عمد در استان همدان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش نافع، حسن محمدیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به آزادی ۲۶۸ زندانی جرایم غیر عمد و واجد شرایط به کمک ستاد دیه استان طی سال گذشته، اظهار کرد: میزان بدهی ۲۶۸ زندانی  آزاد شده ۲۰۵ میلیارد و ۷۹۵ میلیون و ۶۸ هزار ریال است.

وی با بیان اینکه از تعداد کل مددجویان آزاد شده هشت نفر زن و ۲۶۰ نفر مرد است، گفت: ۳۲ نفر محکومین دیات،  ۱۹۲ نفر محکومیت مالی و ۴۴ نفر محکومیت‌های مهریه و نفقه بوده که با مساعدت ستاد دیه آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان همدان ادامه داد: طی ارتباط با شرکت‌های بیمه و پیگیری‌های به عمل آمده مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۵۲ میلیون و ۱۰۱ هزار از طریق شرکت های بیمه پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: با ارسال پرونده‌های دیه واجد شرایط به صندوق تامین خسارت‌های بدنی و اخذ مبلغ ۳۲ میلیارد و ۹۶۶ میلیون و ۴۰۲ هزار ریال، تعدادی از مددجویان از این طریق آزاد شده‌اند و مبلغ ۲۲ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۴۱۳  هزار ریال به صورت اعسار به تقسیط تامین و پذیرفته شده است.

محمدیاری اظهار کرد: طی دعوت از شکات پرونده‌ها ۷۵ میلیارد و ۲۹ میلیون و ۵۵ هزار ریال در شورای حل اختلاف شعبه ۱۵۷ ویژه ستاد دیه، اخذ گذشت رضایتمندانه شده است.

وی ادامه داد: تعدادی از مددجویان با پرداخت مبلغ ۲۸ میلیارد و ۲۴۲ میلیون و ۸۵۳ ریال به صورت کمک ستاد دیه آزاد شده و همچنین مبلغی بالغ بر۲۰ میلیارد و ۶۳۳ میلیون ریال وام بانکی پرداخت شده است.

مدیرکل زندان‌های استان همدان در پایان سخنان خود یادآور شد: در این میان خود مددجویان نیز دخیل بوده و مبلغ ۸ میلیارد و ۲۴۹ میلیون و ۲۴۲ هزار ریال همیاری داشته‌اند.

banernafee1_0

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*